Autor Zpráva
Ladicek
Profil *
Bude stačit přidat class do <tr> a nebo to musím udělat i v <td> ? Potřebuji, aby v <td> byla šedá barva textu bez ohledu na to, že je uvnitř <td> nějaký <span class ... <a href="" class=...
Rád bych změnu barev provedl pro všechny <td> na celém jeho řádku za pomocí <tr>

Jde to?
jefitto44
Profil
tr.priznacnaklasa {
color:#898989!important;
}
Bubák
Profil
Jde to, vyzkoušel sis to?
Je možné, že narazíš na pravidlo o podrobnějším selektoru, Kaskádování, přibližně v první polovině stránky.

Pokud to je jak píšeš a já správně pochopil, že chceš změnit barvu textu pouze v jednom řádku, tak třebas takto:
tr.#nejake-id {
  color:#898989; /* !important není třeba */
}
Pokud narazíš na problém, tak dej odkaz živou ukázku, bude stačit HTML a CSS, obrázky a skripty nebudou potřeba.

jefitto44:
Nikdy není tak zle, aby bylo !important”. !important je cesta do pekel a má opodstatnění jen výjimečně. Píše o tom třebas Yuhů na mnou odkázané stránce nebo Martin Michálek ve článku Udržovatelný stylopis: pořádek v souborech, pozor na hacky a !important.
Trejpa
Profil
Bubák:
Jde to, vyzkoušel sis to?
Mně nebylo jasné, kam na to ti začátečníci chodí: .#

Ladicek:
Bude stačit přidat class do <tr> a nebo to musím udělat i v <td> ?
Stačí dát třídu do značky <tr> a přes něj zaměřit vnořené elementy TD selektorem potomka.
tr.trida td { color:#898989; }
Bubák
Profil
Trejpa:
Díky za upozornění. Já k tomu přišel díky mé lenosti, zkopíroval jsem tr.priznacnaklasa poklepal jsem na priznacnaklasa a přepsal jsem na příznačné idéčko s # na začátku. Tečka se asi přikrčila a nebylo ji vidět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0