Autor Zpráva
radekt
Profil
Dobrý den,
chci si nastylovat abecední rozcestníky (viz např. zde) takto:
a[href="#a"], a[href="#b"], a[href="#c"],
/* další písmena až na konec abecedy */
{
  font-weight: bold; margin: 2px;
}

Problém mám s písmeny s háčky. Podle stránky jsem vyzkoušel všechny kombinace např. pro písmeno š:
a[href="#š"],
a[href="# & # 3 5 3 ;"], /* správně má být bez mezer, ale bez mezer z toho editor udělá "š" */ 
a[href="# & # x 1 6 1 ;"], /* správně má být bez mezer, ale bez mezer z toho editor udělá "š" */ 
a[href="#%C5%A"] {
  font-weight: bold; margin: 2px;
}

Nefunguje to. Samozřejmě vím jak to obejít - zabalit rozcestníky do třídy a tu nastylovat. Nebo překódovat CSS soubor do Windows 1250. Ale stejně by mě zajímalo, jak toto řešit. CSS kompiluji pomocí less preprocessoru (programem WinLess) a ten, i když je LESS soubor ve Windows 1250, tak CSS zkompiluje tak, že jsou tam místo písmen s háčky malé čtverečky. Takže bych musel vždy po kompilaci myslet ještě na to, že je třeba převést CSS do Windows 1250, což už je nepohodlné. Nebo převést stránky, které jsou ve Windows 1250 do UTF-8 - to by při jejich rozsáhlosti bylo práce jak na kostele. Můžete někdo poradit?
Děkuji
Marschmallow
Profil
radekt:
Zkus soubor ukládat s kódváním UTF-8. Taky používej PSPad Editor. Komentáře s diakritikou se Ti ve zdroji v prohlížeči vypisují správně?
Joker
Profil
radekt:
CSS kompiluji pomocí less preprocessoru (programem WinLess) a ten, i když je LESS soubor ve Windows 1250, tak CSS zkompiluje tak, že jsou tam místo písmen s háčky malé čtverečky.

Tohle bude podle mě problém. Nejspíš ten program chybně zkonvertuje diakritiku.
Bubák
Profil
Nejsem si zcela jistý, ale má za to, že je to takto:
- CSS chápe prohlížeč ve stejném, kódování, jako je HTML soubor
- v CSS je možné na začátku CSS souboru deklarovat kódování, a to takto: @charset "utf-8"; Pak není problém mát v jednom kódování HTML soubor a v jiném kódování CSS.
Direktiva @charset by měla fungovat i v IE6, ale v něm,nefunguje atributový selektor.
Pokud moje nebo jiná rada nepomůže, kouknu se na problém později.

radekt:
CSS kompiluji pomocí less preprocessoru (programem WinLess) a ten, i když je LESS soubor ve Windows 1250, tak CSS zkompiluje tak, že jsou tam místo písmen s háčky malé čtverečky.
Těžko z toho soudit, zda k problému došlo při zápisu, nebo při čtení CSS souboru.
radekt
Profil
@charset "utf-8"; Bingo! Funguje! O téhle deklaraci jsem vůbec nevěděl. Děkuju mockrát, jste vážně dobří, rád sem chodím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0