Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Mohl by mi někdo poradit s menším problémem, s kterým si nevím rady? Tuším že to bude mít asi co do činění s dědičností, ale to je tak vše. Dám tedy kousek kódu:

<a name="animace"></a>
<h4>Animace</h4>
<p>
zacatek
<ul>
<li><a href="http.neco.com">text</a> - text.</li>
<li><a href="http.neco2.com">Matrix</a> text2</li>
</ul>
</p>

Jde mi o to, že celé bych to chtěl mít naformátované podle vlastností p (odstavce) které jsem si nadefinoval v .css ale naformátuje se jen část po "zacatek". Od chvíle kdy následuje značka <ul> se prostě formátování odstavce ukončí, a následující seznam už jakoby do "p" nepatřil :/
Yuhů
Profil
P je dost zvláštně implementovaná značka. Pokud to chápu dobře, vytvoří se pro "zacatek" před <ul> anonymní blokový prvek a prohlížeč formátování pro <p> vztáhne jenom k němu.

Takže myslím, že to s dědičností nesouvisí. Vlastně jo -- ul z p neumí dědit. Dá se to chápat i tak, že ul do p skutečně nepatří.

Jenom bych ještě zkontroloval, zda nemá <ul> či <li> nastavený nějaký speciální styl. Řešením by mělo být místo <p> použít <div> (případně oclassovaný).
Anonymní
Profil *
Díky, zkusil jsem to obejít vyjmutím <p> a ostylováním <ul>, ale to se pak zase chybně pozicuje v IE. Použití divu bude asi nejlepší..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0