Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den,

nevíte někdo, jak nastylovat pozadí rozklikávací šipečky u <select>u? Našel jsem pouze toto http://codecanyon.net/item/custom-select-for-twitter-bootstrap-3/5355595, ale je to placené a ještě ke všemu to potřebuje Bootstrap. Neznáte nějaký light-weight free způsob?

Děkuji.
Tomáš123
Profil
David1256:
Nie je to úplne presný odkaz, ale snáď aspoň trochu pomôže. Poprípade sa tento efekt dá napodobniť absolútne poziciovaným objektom s požadovaným obrázkom, ktorý prekryje pôvodnú šípku.
David1256
Profil
Tomáš123:
Díky za odkaz, ale hledám právě nějaký plugin, který schová běžný select a vytvoří nový, který již půjde lehce stylovat. Přesně jako to dělá Bootstrap, respektive ten výše zmíněný plugin, který to dovádí do dokonalosti, ale nelíbí se mi tam to, že to je placené a že to není moc light-weight řešení, protože se musí tahat celý Twitter Bootstrap, takže hledám nějakou alternativu, ale nenacházím :-(, asi se nevyhnu tomu řešení přes Bootstrap.
Marschmallow
Profil
David1256:
Nedávno se to tu řešilo, ale nedoporučuji to dělat: Nastylování select zobáčku?
David1256
Profil
Marschmallow
Díky za odkaz. Všechny ty pluginy z toho příspěvku výše jsem už viděl a nejvíce se mým potřebám přibližuje tak jako tak ten Bootrapový. Jinak nevidím důvod, proč to nedělat, podporu v prohlížečích to má a když je vypnutý JS, přijde na řadu čistý HTML <select> "backup".
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davida1256:
Jinak nevidím důvod, proč to nedělat, podporu v prohlížečích to má
Ale u lidí ne. Pokud to nevypadá jako systémový <select>, neočekávám, že se to bude chovat stejně jako systémový <select> a vlastně ani nevím, co od toho očekávat mám, je to neprošlapaná cestička. Půjde ovlivňovat výběr psaním na klávesnici? Kolečkem myši? Poradí si s tím dobře hlasové čtečky? Mobilní prohlížeče?

Někteří lidé nabývají mylného dojmu, že u formulářů je nejdůležitějším faktorem vzhled. Kolik lidí si asi říká „tenhle formulář nevyplním, protože je ošklivý“? Bude jich víc, než kolik si říká „nevím, co to udělá, každý můj krok provází nejistota“?
David1256
Profil
Chamurappi:
Ale u lidí ne.
Těžko říct, na to by byl potřeba nějaký průzkum, takhle to je názor proti názoru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0