Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

mám takový problém,

jak říct prvku,aby byl nahoře nad jiným prvkem,potřebuji mu nastavit position:fixed
,aby se rolloval vlevo podle celého webu nad obsahem,ale schová se mi pod obsah (střed webu)
co s tím?

Zkoušel jsem nastavovat,všechny různé vlastnosti,nepovedlo se mi to.
Jako z-index apd.

Díky všem!
Tomáš123
Profil
snazimse:
Riešením je pridať absolútne poziciovanie prvku, ktorý by mal fixovaný objekt prekrývať.
Marschmallow
Profil
snazimse:
„Zkoušel jsem nastavovat,všechny různé vlastnosti,nepovedlo se mi to. Jako z-index apd.“
Právě pomocí z-index to jde velmi jednoduše. Platí pravidlo: čím vyšší číslo má z-index, tím výše je daný objekt.
Živá ukázka.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Pokud sepisuješ odpověď někomu z diskuse, piš ji laskavě do diskuse a ne na svůj web.
Proč dáváš z-index: 1; na #obsah? Na prvky s výchozí position: static nemá žádný vliv.

Platí pravidlo: čím nižší číslo má z-index, tím výše je daný objekt.
Naopak.
Kcko
Profil
„Platí pravidlo: čím nižší číslo má z-index, tím výše je daný objekt.“
Naopak. 

Jen napůl naopak ;]
snazimse
Profil
Díky ze reakce,příklad si prostuduju.

A dělá se to ještě něčím jiným,než z-index?

Co je nejlepší?

Jde to jen ,když používám position?

Díky moc
Str4wberry
Profil
Můžete tu position použít jen tak symbolicky kvůli z-indexu. Tj. postition: relative, které bez nastavení top/left/buttom/right nemusí nic udělat.

Kdyby vás zajímalo něco víc o z-indexu: CSS vlastnost position » Překrývání z-index
juriad
Profil
Používá se kombinace dvou vlastností:
- později uvedený element bude nad dřívěji uvedeným. (http://kod.djpw.cz/mthb - zakomentuj si různé vlastnoti, především oba backgroundy)
- z-index pro explicitní změnu pořadí

Funguje to jen v případě, že se elementy překrývají. Toho lze v HTML dosáhnout jen dvěma způsoby: vlastností position (tak se to dělá skoro vždy), vlastností float (ale tam tomu naopak chceš v drtivé většině případů zabránit.


Str4wberry:
Nefunguje ti „zobrazit zdroj“ v tebou odkázané ukázce
snazimse
Profil
Dobře,

díky,přečtu si o tom.
Takže se využívá,position a z-index standartně.

A kdyby se neuvedl u prvku ani position ani float.

Tak se to dá taky?
juriad
Profil
snazimse:
A kdyby se neuvedl u prvku ani position ani float.
Tak nejspíš není žádná možnost, jak donutit, aby se elementy překrývaly. Standardně se to řeší přes position: absolute uvnitř elementu, který má position:relative.

Hodnoty absolute a fixed dělají dvě věci:
1) vyjmou element z místa, kde je definovaný v HTML (tam se nezobrazí),
2) zobrazí jej jinde, na místě, které je popsáno vlastnostmi top, right, bottom, left.

Ještě doplním, že existuje jedna další vlastnost, která vyjme element z toku stránky: display: none, ale to v tomto případě není užitečné.
snazimse
Profil
juriad:

Dobře,to chápu,jen se ptám.

display:none to je úplné skrytí,jakoby tam nebylo nic,to se mi nehodí v tomto případě.


Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0