Autor Zpráva
Vacken
Profil
Dobrý den
jsem začátečník ve tvorbě webových stránek a hlavně začátečník v css. Udělal jsem stránky, ale problém je, že na full HD monitorech je to úplně špatné. Nevím jak to opravit můžete mi poradit ? Do css se koukněte zde: www.eco.enzone.cz
Děkuji
juriad
Profil
Může za to ten margin - nezadávej do kódu nějaké magické konstanty (ty totiž fungují jen na tvém monitoru). Jak by to správně mělo vypadat? Snažíš se mít několik bloků vedle sebe? K tomu slouží plavání.
jefitto44
Profil
Minecraft... toto vidím a je mi jasne :D

Ale nie... teraz vážne. Dnes je veľmi široké spektrum monitorov a tak musíš brať ohľady na všetkých. Od 320px, ktoré majú lacné mobily až po 5000px pre veľké televízory (v praxi osobne robím po 1920px). No a ak si chceš pomôcť, tak zadávaj šírky v percentách všade, kde sa to len dá... A float ako uviedol juriad je základom všetkého. Bez neho môžeš iba čarovať, ale nikdy nič normálne neučaruješ...
Vacken
Profil
Ano minecraft a co ? :D Každej na něčem začíná :D Jinak skusím to ;) Díky
jefitto44
Profil
Keby som nezačínal so stránkou o stronghold crusader, mohol by som teraz oponovať :D
Trejpa
Profil
Vacken:
Tam, kde mají být dvě věci vede sebe, si stránku rozděl dvěma plovoucími bloky a ukonči plavání. Margin používej k odražení od okolních bloků, ne k pozicování objektů na sebe. Kromě výše zmíněných procent můžeš jít cestou pevné šířky pro monitory a malým displejům obsah rozumně přeskládat do jedné šňůry pomocí media-queries.

Já bych začal nějak takto (kód).

(Vyhni se bílému písmu na bílém pozadí, když se nezobrazí obrázek. Vykřičníky značí rozkaz - na stránce prakticky jen rozkazuješ. Před větnou čárkou, tečkou, vykřičníkem a otazníkem se nedělá mezera, za nimi ano.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0