Autor Zpráva
quatzael
Profil
Potřeboval bych udělat něco jako je tady v ukázce znázorněný: kod.djpw.cz/wdib

Tedy, abych měl jeden element - container a v něm byl jeden element zarovnaný dole (na obrázku červený) a zároveň si zachoval svoji výšku.
Container by měl nějakou minimální výšku (vlastnost min-height) a další přidávané elementy by se řadily po sobě ze shora (na obrázku červeně). Když celková velikost obsahu přesáhne minimální výšku containeru, tak se obalový element roztáhne do potřebné výšky.
quatzael
Profil
Ještě bych dodal, že potřebuju jednotlivý elementy (zelený i ten červenej) různě skrývat a zobrazovat. Takže když budou skrytý, aby nezabíraly žádné místo.
Tomáš123
Profil
quatzael:
Obalovému prvku nastavte position: relative a na prvok, ktorý má byť stále dole použite position: absolute; bottom: 0;. Minimálna výška divu bude závisieť len na tom, akú hodnotu zadáte. Ak bude odkrývanie a zakrývanie riešené zmenou tried JavaScriptom, nevidím dôvod, prečo by to nemalo fungovať. Ak sa niečo nájde, priložte prosím niečo, čo ste skúsili a nefunguje.
quatzael
Profil
Tomáš123:
Ale to určitě nebude fungovat jak potřebuju. Když bude mit dole ten červenej element position absolute, tak ho budou ty zelený elementy překrývat.. To nechci..
Tam budou nastávat různý situace. Buď bude ten červenej element zobrazenej nebo skrytej a zelených elementů tam může být neomezený množství nebo žádnej.
Tomáš123
Profil
quatzael:
tak ho budou ty zelený elementy překrývat
Op, pardon, na to som zabudol. Takejto situácii predídete nastavením vnútorného okraja (paddingu) obaľovaciemu prvku zo spodnej strany vo výške súčtu výšky stabilného divu a požadovanej medzery nad ním. Ak bude červený prvok skrytý, zabezpečíte, aby sa netvoril ani okraj.
quatzael
Profil
Tomáš123:
S tím paddingem mě to napadlo, ale myslel jsem, že existuje nějaký elegantnější řešení přímo pomocí CSS.
Tomáš123
Profil
quatzael:
myslel jsem, že existuje nějaký elegantnější řešení přímo pomocí CSS.
Ako to myslíte? Veď nastavenie paddingu je dosť priamo pomocou CSS, či nie?
quatzael
Profil
Tomáš123:
Jo, ale ten padding budu muset pomocí js přidávat a dávat pryč pokaždé, když tam ten červenej element vložím nebo ho dám pryč, plus budu muset přepočítávat výšku a nastavovat novou..
Tomáš123
Profil
quatzael:
Možno by šlo pridávať margin poslednej zelenej položke. Ak tam nebude, nebude ani odsadenie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: