Autor Zpráva
Vilak
ahoj, mám tento pokusný web, kde si zkouším dělat některé věci:
http://david-figar.eu/predloha-webu/pokus.php
a nevím, jak udělat, aby menu blo stejně velké jako content (menu je menu, content je obsah stránky)... content se samozřejmě může zvětšovat na libovolnou výšku... (dle potřeby) jak to mám tedy udělat? mám takovýto CSS code
/* menu */
#menu {clear: both; float: left; margin-left: -40px; margin-top: -12px; height: 100%}
#menu li {list-style-type: none; position: relative; min-width: 200px; max-width: 200px; background: #c5c5c5;}
#menu li a {display: block; height: 28px; width: 200px; line-height: 24px; text-decoration: none; color: #c40000;}
#menu li a:hover {background: #f8f8f8; color: #140000;}
#menu li ul {position: absolute; top: 0; left: 200px; visibility: hidden;}
#menu li:hover ul {visibility: visible; display: block; position: absolute; margin: 0px 0px 0px -40px;}
#menu li:hover ul li {display: block; position: relative; float: none; height: 24px; vertical-align: center; width: 100px; border-top: 1px solid #c5c5c5;}
#menu li:hover ul li a {background: #a5a5a5; color: #c40000;}
#menu li:hover ul li a:hover {background: #f8f8f8; color: #140000;}
.menu {list-style-type: none; position: relative; min-width: 200px; max-width: 200px; background: #c5c5c5; font-size: 20px; text-align: center; }

/* content */
#content {background-color: #efefef; width: 760px; min-height: 600px; float: left;}

/* footer */
#footer {width: 100%; height: 50px; background-color: #616161;}

/* ostatni */
.clear {clear: both;}
Trejpa
Vilak:
jak udělat, aby menu blo stejně velké jako content
Jednoduše, iluzí.

CSS, snad kromě tabulek, nemá jak ovlivnit výšku jednoho elementu podle jiného vedle. Obvykle se použije pozadí na rodičovském elementu.
Vilak
tu ukázku, kterou jste mi poslal jsem nějak nepochopil....
menu je stejně velké 240pxx192px - takže nemá stejnou výšku jako content...

jde mi o to aby height menu bylo stejně velké, jako height contentu - a height contentu se mění dle potřeby stránky (obsahu)
Trejpa
Vilak:
Nebude to stejně vysoké, jen to tak bude vypadat.
Tomáš123
Vilak:
Tabuľka, flexboxy, alebo JavaScript. Vhodnou kombináciou vlastností v CSS sa to dosiahnuť nedá.
Vilak
no, nakonec jsem to vyřešil pomocí obrázku, menu a content jsme obalil do obsahu a po cleém obsahu dal jedne opakující se obrázek... každopádně díky za rady :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: