Autor Zpráva
Holi10
Profil *
Hezký den,

měl bych na vás dotaz, poupravil jsem si Wordpress theme tak, aby patička byla vždy dole, jenže když je obsah větší než monitor, tak se usadí dolu, ale počítá z výšky monitoru, takže nejde za div s obsahem.

Zde to funguje dobře, protože obsah je krátký
Větší obsah, zde to nejde

Díky moc
Tomáš123
Profil
Holi10:
Musíš poziciovať vzhľadom na niečo, čo sa rozťahuje. Ty máš pätičku hneď pod <body>, čo spôsobuje spomínané chovanie. Presuň ju do div#wrapper. Nápomocný by ti mohol byť aj článok o Dvojstĺpcovom layoute s pätou vždy dolu
Marschmallow
Profil
Holi10:
Elementu #footer nastav position: relative;
Tomáš123
Profil
Marschmallow:
To ale nepomáha pri krátkom obsahu a menšom rozlíšení.
Marschmallow
Profil
Holi10:
Dobře popsané je to taky na weblogu Plaváčka.
Holi10
Profil *
Omlouvám se, že ještě obtěžuji, zkoušel jsem s tím různě laborovat, ale nijak se mi to nepodařilo. V souboru footer.php mám

<div class="clear"></div>
</div>    
</div>
<div id="footer">
<br>
<div class="fcred">
Copyright &copy; <?php echo date('Y');?> <a href="<?php bloginfo('siteurl'); ?>" title="<?php bloginfo('name'); ?>"><?php bloginfo('name'); ?></a> - <?php bloginfo('description'); ?>.<br />
</div>    

<div class='clear'></div>
<?php wp_footer(); ?>

</div>


</body>
</html>  

Ty dva ukončující tagy divů jsou od wrapper a casing, ale to vložím před ně, tak se patička zařadí přímo do obsahu stránky.
Tomáš123
Profil
Holi10:
Deklaruj v CSS:
html {height: 100%}. Na to, aby vlastnosť min-height fungovala správne, musí túto deklaráciu obsahovať každý nadradený prvok.

Z prvku div#footer odober vlastnosti position: absolute; bottom: 0; width: 100%;.

Štruktúra by mala byť vždy to prvé, čo sa rieši. V takom množstve kóde sa ťažko hľadajú chyby.
Holi10
Profil *
To když jsem udělal, tak bohužel u kratší stránky nebyla patička až dole, ale tam kde končil obsah.
Tomáš123
Profil
Holi10:
ale tam kde končil obsah
Sám som si to vyskúšal pred tým než som to sem poslal a fungovalo mi to. Zmeny som prevádzal na ukážke v prvom [#1] príspevku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0