21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
apin
Dokázal by mě někdo nakopnout správným směrem? Už se s tím patlám docela dost dlouho a začínám z toho vidět rudě...

Na stránce http://orcs-must-die.cz/omd-unchained/pasti/ mám takovou prasárničku, absolutně pozicované hover náhledy obrázků podle návodu z této stránky http://www.dynamicdrive.com/style/csslibrary/item/css-popup-image-viewer/P10/
Teď řeším to, jak udělat, aby se to správně zobrazovalo na svém místě ve všech prohlížečích pod win+linux+apple.
Co mám zatím možnost porovnat, tak se mi náhledy zobrazují +- správně ve firefoxu ve win, v ubuntu kvůli jinému fontu to je o kus posunuté níže...
Celá ta litevská vlajka je dvou-sloupcová tabulka. Asi mi nezbyde nic jiného, než to dát do divu, Poradí mi někdo, jak ho nastylovat, aby se to zobrazovalo všude stejně?
díky
Corwin
u TDček fungují pozice blbě... každý ráděk by měl být div s relativní pozicí (ta tabulka tam vůbec nemusí být). v tu chvíli ti to začne správně počítat top a left.

jenže pořád to tu a tam o pixel nebude sedět, právě kvůli fontu jak říkáš. to proto, že nemáš nikde nastavenou žádnou line-height. tomu nadpisu dej line-height v pixelech, takže budeš vědět, že ten obrázek bude vždy všude např. 20px shora.
apin
Ok díky za tip, zkusim se na to podívat o víkendu.
Kdyby to nesedělo jen o pár pixelů, tak udělám ten základní obrázek o trochu menší a bude vystaráno :)
apin
Tak nevim, nedokážu si s tím poradit, je to asi neřešitelný problém :(
Ono to relativní a absolutní pozicování není až tak jednoduché v kombinaci s touhle hover prasárničkou...

Jak nad tím tak teď přemýšlým, tak to asi budu muset nechat v tabulce, protože další položky budou neustále přibývat a když bych někdy v budoucnu přidal další položky a nedejbože by se to chtělo zalomit na další řádek, tak bych musel předělat styly u všech dalších divů i obrázků... Takhle s dalším řádkem akorát posunu obrázky, Tímhle řešením bych musel posouvat komplet všechno :(

Mám ten pocit, že se snažím znovu vynalézt kolo... Nemá někdo tip na nějaký ifame, který by tyto problémy dokázal obejít?
yFang
apin:
A co kdybys dal ten nadpis ("Pasti na stěnu" atd.) do jiného řádku tabulky, takže pak by tě nezajímala výška toho a obrázek by byl vždycky na stejném místě.

Něco jako:
<tr>
  <td colspan="2">
    Pasti na podlahu
  </td>
</tr>
<tr>
  <td>
    <!-- obrazek karty -->
  </td>
  <td>
    <!-- odkazy na karty -->
  </td>
</tr>
apin
I to jsem zkoušel, ale už se v tom začínám zase strašně ztrácet... Budu na to potřebovat víc času než jen víkend...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0