Autor Zpráva
kuxa
Profil
Zdravím,
vím, že se to tu už řešilo, ale moje situace je jiná. Vím, že poloprůhledného pozadí lze docílit pomocí rgba(), jenže můj problém je ten, že mám v proměnné v php barvu ve formátu #xxxxxx. Víte prosím někdo, jak to vyřešit? Děkuji moc!
Keeehi
Profil
rozdělit xxxxxx do dvojic | převést z 16kové soustavy do desítkové | doplnit nakonec 0.5 pro 50% průhlednost
Chamurappi
Profil
Reaguji na kuxu:
můj problém je ten, že mám v proměnné v php barvu ve formátu #xxxxxx
Tak si ji převeď, ne? Hexadecimální formát je normální číslo v šestnáctkové soustavě. Načti ho jako číslo a pak děl a moduluj číslem 256 a dostaneš jednotlivé složky RGB.

Vím, že poloprůhledného pozadí lze docílit pomocí rgba()
Nezapomeň uvést i neprůhlednou variantu pro prohlížeče nepodporující rgba.
kuxa
Profil
Děkuji za odpovědi! Omlouvám se, jestli toho chci moc, ale mohli byste mi prosím poradit, jak to převést (např. nějakou funkcí v php)? V tomhle se vůbec neorientuji. Děkuji moc!
lionel messi
Profil
kuxa:
mohli byste mi prosím poradit, jak to převést (např. nějakou funkcí v php)?
Najprv si reťazec FF0000 musíš rozbiť na dvojice pre jednotlivé farby. S tým ti pomôže napríklad funkcia mb_substr (pozri sa na jej parametre v odkázanej dokumentácii). Prevod šestnástkového čísla do desiatkovej sústavy obstará hexdec.
pcmanik
Profil
kuxa:
Stačí použiť google a hneď prvý výsledok je to čo hľadáš.
kuxa
Profil
pcmanik:
Super, díky moc! Ta funkce je geniální, s její pomocí jsem to vyřešil. Díky!

lionel messi:
Díky, takhle by to asi taky šlo, ale jelikož existuje již vytvořená funkce, proč se s tím programovat znova, že? :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na kuxu:
jelikož existuje již vytvořená funkce, proč se s tím programovat znova, že? :)
Protože to jde vymyslet lépe a napsat rychle :-)
PHP moc neumím, ale udělal bych hexdec celého řetězce za mřížkou, dostal bych číslo n, složka r by byla n >> 16, složka g by byla (n >> 8) & 255 a složka b by byla n & 255… věřil bych (možná trochu naivně), že to bude efektivnější, než sekání řetězce.
kuxa
Profil
Je sice možné, že by to bylo efektivnější, ale když už existuje funkce (a plní mé požadavky), přijde mi zbytečné psát vlastní
Chamurappi
Profil
Reaguji na kuxu:
A rozumíš, jak ta funkce funguje, nebo jsi líný lepič, který se brzy přijde zeptat na další podobnou prkotinu? :-)
kuxa
Profil
Samozřejmě rozumím jak funguje, až na tu funkci hexdec(), se kterou jsem se nikdy nesetkal :-)
juriad
Profil
kuxa:
Tak malé cvičení. Přečti si co ta funkce dělá a naprogramuj si ji sám. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0