Autor Zpráva
MaraIGI
Profil
Zdravím,

na svém webu se snažím udělat nějaký pokus o webdesign, akorát jsem si všiml na stránce, že na stránce při větším počtu obsahu člověk potřebuje zascrolovat dolu a v tu chvíli začíná problém s mím fixed-on-top headerem nahoře a názvem stránky (v tomto případě názvem článku)
a do headeru se mi tak trochu vecpe název stránky psaný ve spanu (na poprvé se mi nepodařilo přepsal default h1 preference v css, tak jsem to tak nechal .. a navíc, span mám rád, je důvod proč ne?)

Pokus s headerem:

Pokus s footerem:


PS: Header a footer jsem dal úmyslně bez obsahu. A jinak, css kód obou divů je stejný, to samé i v html.

Header a footer css code: (rozdíl v top/bottom odsazení..)
width: 100%;
height: 50px;
background-image: url("images/wood.png");
background-repeat: repeat;
position: fixed;
top: 0px;

Předem díky, samotný design ignorujte.. - Někomu ta hra prostě nevadí no!.. :D
// Edit: Pardon za ty obrázky, nefunguje zde prostě width/height bb element. :|
lionel messi
Profil
MaraIGI:
a navíc, span mám rád, je důvod proč ne?
Nemyslím si, že ide zrovna o vhodný prístup. Nadpis patrí do elementu <h1>, prípadne <h2> a podobne.

Naslepo vystrelím: Nastav headeru z-index: 2. Ale odporúčam ti radšej dodať odkaz na živú ukážku.

Předem díky, samotný design ignorujte.. - Někomu ta hra prostě nevadí no!
Keďže nie sme v sekcii Názor na stránku, tak tá hra ani jej dizajn nebude prekážať ani nám. :-)
MaraIGI
Profil
lionel messi:
Nemyslím si, že ide zrovna o vhodný prístup. Nadpis patrí do elementu <h1>, prípadne <h2> a podobne.
Vím, že to není ten správný přístup, a proto jsem se taktéž dotázal proč bych to vlastně neměl používat, je sice faktem, že <h1> doslovně definuje nadpis apd. ale v tomto případě mi to nevadilo. A celkově, se semnou nějak ani nechtěl ten tag kamarádit.. :(

Naslepo vystrelím: Nastav headeru z-index: 2. Ale odporúčam ti radšej dodať odkaz na živú ukážku.
Dokonce si vystřelil i dobře, messi :D Pro příště si tu živou ukázku určitě připravím, pokud se zde budu muset ukázat :)
Btw. díky moc, jak koukám na definici, tak se ten index prvek bude pěkně hodit. :)

Keďže nie sme v sekcii Názor na stránku, tak tá hra ani jej dizajn nebude prekážať ani nám. :-)
Jsem novým návštěvníkem fóra, proto jsem radši sepsal vše. Na jiných fórech jsem byl zvyknutý prostě na off topic no :D

.. Ještě jednou díky ;)
Tomáš123
Profil
MaraIGI:
Je ten nadpis poziciovaný absolútne? Na obrázkoch to tak vyzerá. Skôr by som na takéto odsadenie použil margin-left: -30px. Dôvod, prečo sa prvky tak zoradili je jednoduchý. Obidve vlastnosti vynímajú prvok z toku dokumentu. Stretli sa na tej istej vrstve. Vyhráva prvok, ktorý je v kóde neskôr.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0