Autor Zpráva
Lucyana
Profil *
Prosím o radu (jak pro blbce),
jak upravit odrážkový sezanam tak, aby i v případě, že je dlouhý text a skočí na další řádku - aby text začínal až na stejné úrovni jako text z horního řádku
(zatím mi text na novém řádku začíná už na úrovni odrážky z horního řádku, ne až s textem)
.ft-list > li:before {
content: "\f00c";
font-family: FontAwesome;
display: inline-block;
margin-right: 10px;
text-align: justify;
color: #4dc788;
jefitto44
Profil
Nedávaj display:inline-block, ale display:block.

A paddingom si to posuň... z nezistiteľných príčin samotná odrážka nie je súčasťou <li>, čož naozaj nechápem, že prečo to tak je... ale budiž. V drvivej väčšine prípadov sa mi osvedčilo miesto odrážok (list-style-type/list-style-image) dávať tam nadrzáka pozadie a li zvnútra odsadiť paddingom
Lucyana
Profil *
Jo pardon, úplně celé je tedy takto

.ft-list {
  list-style-type: none;
  padding-left: 20px;
}
.ft-list > li:before {
  content: "\f00c";
  font-family: FontAwesome;
  display: inline-block;   
  margin-right: 10px;
  color: #4dc788;
}

potřebovala bych tam ty zelené fajfky právě mít. Při úpravě display:block se mi to akorát rozhodí na další řádku a pomocí padding už toho moc nezmůžu.
Teprve začínám a css se učím, používám už napsanou šablonu, ale s tímhle se prostě nechci smířit. Díky za trpělivost!

Moderátor juriad: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Bubák
Profil
Lucyana:
Není to čisté řešení, ale můžeš pro LI deklarovat text-indent: -0.7em;, možná budeš muset hodnotu změnit, závisí na velikosti fajfky.
http://kod.djpw.cz/rjlb

jefitto44:
A paddingom si to posuň...
Nechápu.
V drvivej väčšine prípadov sa mi osvedčilo miesto odrážok (list-style-type/list-style-image) dávať tam nadrzáka pozadie a li zvnútra odsadiť paddingom
Taky upřednostňuji toto řešení.
Lucyana
Profil *
Děkuji, zadařilo se :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
To mi přijde takové dost křehké, snadno se první řádek rozjede. U části lidí navíc nefungují webfonty a je nepravděpodobné, že budou mít náhradní znak (nejspíš nějaký čtvereček nebo otazníček) stejně široký.
Spíš bych pro <li> nastavil position: relative a ten :before absolutně napozicoval…
Bubák
Profil
Chamurappi:
Máš pravdu, k tomu se pozicování hodí.
http://kod.djpw.cz/tjlb

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0