Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Dneska som si konečne povedal, že už sa musím pozrieť na ten bootstrap, pretože doteraz som kódil všetko v media queries ako ...
Hneď na začiatku som sa zasekol v tom, že ktoré triedy používať v html?
Mám na mysli toto:
xs (for phones)
sm (for tablets)
md (for desktops)
lg (for larger desktops)

Ja by som všade používal md, čiže napr. .col-md-4 a .col-md-8... je mi jasné, že xs atď. je určené pre používanie na iných zariadeniach ako sú desktopy. Ako sa to ale používa? Pri media queries by som jednoducho danému divku zmenil šírku, príp. floating a bolo by. Alebo to funguje takto, že napr. mám tri položky vedľa seba, tak to definujem, že

<div class="row">
<div class="col-md-4 col-xs-12"></div>
<div class="col-md-4 col-xs-12"></div>
<div class="col-md-4 col-xs-12"></div>
</div>
, čo znamená, že pri desktopoch budem mať tieto tri divka vedľa seba, a na mobiloch budú pekne pod sebou? Takto sa to robí, alebo ako? A aký je rozdiel medzi sm, md, xs,... ?
juriad_
Profil *
Ano, presne tak to funguje. Ta trida je platna pro danou velikost obrazovky a vetsi, neni-li prebita.
jefitto44
Profil
Čiže najlepšie je používať všade xs a tam, kde potrebujem prebiť tak použijem väčšiu?

A ako sa v tom robí povedzme taký header? Celý header je jeden .row, alebo dám si normálne

<header id="header">
  <div class="row">LOGO + MENU</div>
  <div class="row">slideshow popis</div>
  <div class="row">Dajaky spodny slideshow captation</div>
</header>

Môžem si proste normálne popritom bootstrape dávať svoje divka, a pod? Môžem okrem toho napr. pomenovať <div class="col-md-4 dajaka-silna-trieda-na-zaklade-ktorej-si-definujem-vlastne-css-styly">?
jefitto44
Profil
Tak babrem sa s tým pár hodín a doteraz nedokážem pochopiť, čo je na tom bootstrape také úžasné, že sa z neho idú všetci potrhať. Kopec funkcií, z ktorých máločo využiješ. Jediná výhoda, že už sú to responzívne veci, ale inak mi to nepríde ako niečo prevratné...

Možno to je ale len moja chyba... Zišiel by sa nejaký ucelený návod od úplného začiatku až po nejakú šablónu. Bohužiaľ som nič nenašiel ani v angličtine. Na w3schools je nejaký tutorial, ale s ním to je oničom.
Keeehi
Profil
jefitto44:
Hezké je na něm to, že s ním jde celkem zadarmo vytvořit použitelný design. Když potřebuješ vytvořit nějakou aplikaci, nechce se ti dělat s designem nebo ti na něm nezáleží, jen chceš aby to bylo použitelné a vypadalo to trochu k světu, pak je bootstrap skvělá volba. Pokud je tvůj návrh jiný tak, že ti nesedí podoba formulářů, tabulek, tlačítek atp. pak využití bootstrapu samozřejmě nemá smysl.
jefitto44
Profil
Chcel by som sa opýtať ohľadom menu... stačí tam dať ten div="navbar"a do neho normálne <ul> zoznam a už mi to vyprodukuje responzívne menu? Mám na mysli, či súčasťou bootstrapu je už ten skript, ktorý bude to menu obhospodárovať, alebo je to niečo externé, nejaký iný nebootstrap skript?
aDAm
Profil
a co má znamenat to "obhospodařovat" bootstrap není kouzelník a dělá přesně to co po něm chceš a pokud bys použil dokumentaci tak ti snad i musí být jasné: http://getbootstrap.com/components/#navbar
jefitto44
Profil
Áno má to. Asi by bolo lepšie stiahnuť niečo bootstrapové hotové a na tom sa naučiť, že ako to funguje nie?
aDAm
Profil
proč? máš k dispozici pěkně napsanou dokumentaci a taky nějaké ty examply a z toho se dá krásně vyjít.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0