Autor Zpráva
BogSer
Profil
Dobrý den,

Mam u sebe na pc web na kterém mam ale problém..
na webu mam menu,pozadí a nějaký ten nadpis s textem.No ale podívejte se sami..Obrázek
Potřeboval bych to přesunoůt tam jak je znázorněno na obrázku.V CSS soůboru mám:
h1 {
        color: #53ED42;
        text-align: center;
}
a
.texth1 {
        position: relative; right: 250px;
        position: relative; top: 840px;
}
k tady tomu mam v html soůboru připsáno:
        <header>
                <p class="texth1">
                <h1>Nový web</h1>
        </header>
Zkoůšel jsem i <div class ale nejde to..

PS: Mam soůbory 2.index.html a style.css
Tomáš123
Profil
BogSer:
Vyhoď celé .texth1 a nadpis sa zaradí pod menu. Použi obaľovací prvok, nastav mu šírku a margin: auto a bude aj pekne vycentrovaný.

Mám podozrenie, že veríš v position: relative. Prečítaj si toto vlákno: Relativní pozicování trápí začátečníky.

Do budúcna, obrázok (a vôbec akýkoľvek obsah) sa snaž dodať v čo najpoužiteľnejšej forme. Nútiť niekoho, kto má záujem poradiť stiahnuť 2MB obrázok je nevhodné.
BogSer
Profil
Tak děkuju moc..A když už jsem u toho css.Jak mam přidat jen určitému textu barvu ? Dal jsem si:
<p><style>color: red;</style>Ahoj</p>
Ale nejde..Můžete mi poradit ?
A s tím obrázkem se polepším..Sorry
lionel messi
Profil
BogSer:
Jak mam přidat jen určitému textu barvu ?
Chyba je v nezmyselnom zápise CSS, odporúčam malý úvod do problematiky: CSS prakticky.
BogSer
Profil
A když už jsem u totoho Jak do html soůbour přidám css..
Př:v css mam .test ,jakým způsobet to mam přidat do hmtl..to samé s #test a s test normalní..
Tomáš123
Profil
BogSer:
Zdroj si už dostal. Prečítaj si obsah, snaž sa mu porozumieť a až potom sa opýtaj na prípadné nejasnosti. Takýto postup nikam nevedie.

.test vyjadruje zameranie CSS na prvok s triedou (class) test, #test zameriava prvok s identifikátorom (id) test a test samotný zameriava prvok test v HTML (<test>)
BogSer
Profil
Děkuji moc za ochotu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0