Autor Zpráva
BogSer
Profil
Dobrý den

Mam problém.Vytvoříl jsem si text h1 ale mam ho pod seboů asi nějak takhle:
Takhle to
mam
ten text
A chtěl bych to roztáhnoůt ten text aby byl v 1 řádku..Když přidám width tak ten tex prostě zmizí..To samé když přidám height,taky zmizi..

Pomůže mi někdo ?
Díky moc předem...
juriad
Profil
BogSer:
Prosím o odkaz na živou ukázku, z tohoto popisu lze těžko vykoukat, co to způsobuje.
BogSer
Profil
Tak tady to je
juriad
Profil
Zmenši si velikost okna prohlížeče, celé se to rozpadne. Všechny ty divné věci se tam dějí ze dvou důvodů:
1) neukončuješ obtékání pomocí vlastnosti clear nebo overflow
2) používáš relativní pozicování; nikdy ho nepoužívej. position relative má sloužit pouze pro reset souřadnicové soustavy, nikoli pro posouvání prvků.

Můžeš tedy začít tvořit CSS úplně odznova a pořádně. Také tam máš nepořádek v HTML:
Napřed je hlavicka <head> a nikoli <header>, ten patří až do body
Kdo ti řekl, že máš používat značky header, section, article a nav?
Bubák
Profil
Smazat a začít znova.
Relativní pozicování trápí začátečníky
BogSer
Profil
Kdo ? Dělal jsem to podle návodu na webu...Tady
Tomáš123
Profil
BogSer:
Zabudol si vyclearovať po floatovaní. Inak s tým relatívnym poziciovaním som ti už niečo vravel.

Niečo ti prezradím. ITnetwork nemá najlepšie materiály. Čítal som iba jeden článok a potom, čo som sa dozvedel nové fakty o poziciovaní a názvoch vlastností left, right, up a down, prestal som sa tomu venovať. Vedz, že urobíš lepšie, ak počkáš s najnovšími technológiami a základ sa naučíš na materiáloch webu jakpsatweb.cz. Základ sa totiž nemení. HTML5 vôbec nie je to, s čím by mal začiatočník pracovať. Ani nepoznáš jeho nevýhody. Iba bez rozmyslu nasleduješ „majstra“, ktorý píše to, čo mu príde pod ruku bez akéhokoľvek skúmania a overovania. Subjektívny názor.
Trejpa
Profil
BogSer:
Takhle bych to udělal: bez pozicování, plavání jen v menu
příklad, zdroj.
BogSer
Profil
Trejpa:
Děkuji..jen bych se zeptal co znamená &hellip; ?
Bubák
Profil
...
BogSer
Profil
Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0