Autor Zpráva
smiesek
Profil
Vytvořit tabulku pomocí tagů table, tr, td mi až tak problém nedělá. Ale jelikož mám vytvořit "tabulku" do beztabulkového layoutu (tvorba pomocí div), se snažím o vytvoření tabulky pomocí div.

Snažila jsem se hledat různé návody a doporučení na internetu, ale někde budu dělat i základní chyby a tak prosím, přikládám i současný stav, aby se nemluvilo do prázdného papíru, v jaké podobě to mám nyní a poprosím o komentáře, proč to nefunguje tak, jak bych si představovala.

Poprosím předem, nevkládat! (zatím) mi sem upravené hotové řešení. Více mi pomohou komentáře a tím mě to donutí dohledat a přemýšlet a snad se dopátrat k řešení.

Požadavkem je a představou cílem je vytvořit tabulku za pomocí proměnlivé šířky (tedy v %), nikoliv pevně dané (px), která nebude roztažená po celé šířce divu obsah, (bude tedy maximálně poloviční obsahu) tak, aby byla centrovaná / se dala centrovat na střed šířky obsahu divu.

Nedaří se mi obsah centrovat na střed a taky jednotlivé řádky pomyslné tabulky mi přetékají do dalšího řádku.

Myslela jsem, že když nastavím celkovou šířku tabulky a následně ji rozdělím mezi jednotlivé sloupce, že se mi tabulka vykreslí :(

Online ukázka
Daves
Profil *
smiesek:
Musel jsem to napsat do živé ukázky, je to tak nejlepší. Nějak takhle jsi to měla namysli ? UKÁZKA


smiesek:
Pokud by jste chtěl živou ukázku, tak vytvořím :)
smiesek
Profil
Daves:
jak říkám, pomocí table to vytvořit dokážu UKÁZKA, ale upravit na div nikoliv :(
Tomáš123
Profil
smiesek:
Na simulovanie HTML tabuľkových prvkov slúži v CSS sada hodnôt vlastnosti display. S obyčajným obtekaním, či kombináciou rôznych iných hodnôt vlastnosti display nie je možné kopírovať pravé správanie tabuľky.
Fisir
Profil
Reaguji na smiesku:
Můžu se zeptat, co tě k tomu vede? Na tabulková data se používají klasické HTML tabulky, nic jiného.
smiesek
Profil
Fisir:
no beru to tak, že pokud má být stránka beztabulková, tak že se tam nebudou používat ani tabulky, tak proto jsem to chtěla řešit pomocí divu

Tomáš123:
tedy vše může zůstat pomocí div, ale uvnitř následně každé třídy nebo identifikátoru nastavit určitou hodnotu display?
Tomáš123
Profil
smiesek:
Áno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na smieska:
beru to tak, že pokud má být stránka beztabulková
To je nějaké školní zadání, že ve stránce nesmí objevit <table>? Jestli ne, tak je nesmysl nedělat tabulku tabulkou. Je to o něco horší zvěrstvo, než dělat layout stránky tabulkou.
smiesek
Profil
Chamurappi:
nesmí objevit
není dáno, že nesmí, pouze jsem se chtěla vyhnout tomu, že když jsou stránky tvořeny beztabulkově, abych tam následně použila tabulku, aby mě někdo nenapadl tím, že do beztabulkového používám tabulku.
Jak tedy, je přijatelné mít v beztabulkovém tabulku?
Nemám brát ohled na mýty a pověry?
Chamurappi
Profil
Reaguji na smieska:
když jsou stránky tvořeny beztabulkově, abych tam následně použila tabulku
Jediný ideologický problém tabulkových layoutů je ten, že tabulka slouží na tabulková data, takže je sémanticky pochybné mít v tabulce zastrčenou celou stránku – to je jeden z důvodů, proč jsou neoblíbené (druhý a možná pádnější je, že se s nimi nepracuje až tak pohodlně, jak si dřívější generace kodérů myslely). Zrovna tak je sémanticky pochybné, pokud na tabulková data nepoužiješ <table>.

aby mě někdo nenapadl tím, že do beztabulkového používám tabulku
Proč by to někdo dělal? Tabulky nejsou a nikdy nebyly zavržené, není to překonaná technologie.

Jak tedy, je přijatelné mít v beztabulkovém tabulku?
Samozřejmě, dokonce je to velmi žádoucí, pokud chceš prezentovat tabulková data.

Nemám brát ohled na mýty a pověry?
To je zvláštní otázka :-)
smiesek
Profil
Chamurappi:
mít v tabulce zastrčenou celou stránku – to je jeden z důvodů, proč jsou neoblíbené
děkuju myslím že tohle vše vysvětluje, proč jsem měla vsugerované, že nesmím použít <table> pokud jsou stránky tvořeny pomocí <div> Jako ne že nesmím, ale že by to bylo zavrhováno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0