Autor Zpráva
pety
Profil
Mam tu docela trivialni problem a nevim jeslti to jde odstranit nebo je to jen v rozdilnem chovani prohlizecu
jedna se o nasledujici problem. mam layout.htm ( http://eurostar.wz.cz/jpw1/layout.htm ) a soubor stylu pro tento layout ( http://eurostar.wz.cz/jpw1/style.css ) souor stylu vypada takto:

body {
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 12px;
color: #000000;
text-decoration: none;
}

.layout {
width:952px;
}

.hlavicka {
width:952px;
background-color:#FF99FF;
}

.hlavni {
width:950px;
background-color:#FFFF99;
}

.levy {
width:160px;
float:left;

}

.pravy {
width:790px;
float:right;
}

.paticka {
width:952px;
background-color: #99CCFF;
clear:both;
}


a ted k problemu: ve firefoxu když li zobrazíte layout na víše uvedeném odkazu, tak se nezobrazí pozadí divu hlavní. background-color:#FFFF99; . v exploreru je to v pohodě. když ale smažu float u .levy a .pravy, pozadi se zobrazi jak má. příjde mi to jako kdyby při float parametrech načítal firefox jakoby nulovou výšku toho divu hlavni. nechapu jak je to možný. nikdy jsem se tim nějak netrápil ale ted mne to trklo do očí. Napadá někoho co to způsobuje a jak to odstranit? chci aby se to ve firefoxu zobrazovalo tak jako v IE. ( akorad doplnim že v opeře se to zobrazí tak jako v IE)
Petra
Profil
Tak dej na konec toho divu #hlavni element s cleat:both.
pety
Profil
vyřešilo se to takhle:


přidal jsem na konec toho divu hlavni <br class="clean"/>

do css jsem přidal

clean {
clear: both;
line-height: 0.0;
}

funguje to sice teď tak jak má, nicméně tohle řešení mne příliš nenadchlo :-( je to teda tím že mozila to čte blbě nebo proč? nebo naopak že ie a opera blbě?
ronan
Profil
Zkus všechny ti divy řádně ukončit. Možná, že je to spíš tím, že IE je oproti mozille až moc tolerantní.

BTW, nějak mi nesouhlasí ty šířky jednotlivých divů, máš to asi blbě. Hlavička je nejširší ze všech oddílů (což je dobře), ale pokud se sečte šířka levého, pravého a hlavního, měla by vyjít šířka hlavičky. Buď mám pravdu nebo nerozumím kódu:)
ronan
Profil
Mimochodem, pořás to NEfunguje jak má, nevím, jak jsi na to přišel.
pety
Profil
na webu je to porad blbe, doma to funguje. nevim co jsi myslel tim řádně ukončit Divy.. myslim že je mam ukončený naprosto běžnym způsobem jinak sučty jsou správně. hlavicka je stejne siroka jak layout, hlavni div je o dva pixely tenčí, aby prosvítající pozadí layoutu udělalo dojem rámečku (na každé straně 1px) jinak levy 160px pravy 790 px je 950 px hlavniho. paticka opet 952 px
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0