Autor Zpráva
rudla
Profil
Zdravím,
čím dál tím častěji se setkávám na webech s případem, kdy webmaster spoléhá na to, že systémové barvy textu v prvcích input / textarea / select jsou: text černá a pozadí bílé.
Zajímalo by mě, co je jaksi lepší... Ušetřit si ten jeden, dva řádky v css, nebo přizpůsobit web tak, aby nebyl závislý na veškerých barvách, které jsou (mohou být) systém od systému odlišné? Na druhou stranu, kolik asi dorazí na web návštěvníků s barvami Background: #222222, WindowText: #ffffff.
Já ovšem takovýto návštěvník jsem. A až podivuhodně často se setklávám s tím, že zejména inputy mají nastavené napevno bílé pozadí, ovšem text už nikdo neřešil. Tudíž je u mě ve výsledku bílá na bílé a nezáživné řešení je potom jen přes Stylish. Tento problém se nevyskytuje ale jen u inputů. Co je tedy ono správnější řešení?
Tomáš123
Profil
rudla:
Myslím, že nie je správne vymýšľať prekombinované riešenia. Užívateľ nemusí byť navyknutý i keď bežné textové pole, no, čo ja viem či môže iná farba niekoho zmiasť. Na druhej strane, naprieč rôznymi prehliadačmi môže byť ťažké dosiahnuť tak vysokej kompatibility ako súčasná kombinácia bielej a čiernej.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0