Autor Zpráva
Pavel Krátký
Profil *
Ahoj, uměl by někdo takhle z fleku mi poradit, jak v CSS, případně jQuery(?), udělat, aby se menu schovávalo, když se roluje stránka (dolů)?

http://www.dobryzahradkar.sk/

Jde mi o to, aby tam z toho menu zůstaly vidět jen popisky a ta podtržení a to už se dál nerolovalo. Zkrátka a dobře, aby tam bylo k dispozici po celou dobu, aby na něj návštěvník mohl kliknout. Ještě je tam "trochu" problém v tom, že to je responzivní šablona a při "užším" width se button eShop posadí do další lajny.

Tak jen kdyby náhodou, mohu za to nabídnout i nějakou malou odměnu (100,-Kč?), když by to bylo dnes do cca 17 hod. Mail pk11 [na,ve,v] centrum.cz

Díky, Pavel

PS. Je to šablona Evoke, v základu to umí, jenže musel jsem překopat design a předělával jsem to trochu humpolácky :)
grfgrf
Profil
Ak som dobre pochopil, chceš aby keď uźívatel rollne až po pozíciu menu, tak to potom zostane fixnuté na vrchu obrazovky a tie obrázky zmiznú?
Aby si to spravil, budeš sa musieť pohrať s javascriptom(jquery);

JS:
//menu objekt
var jMenu = $('#menu');
//scroll funcia
$(window).scroll(function() {
  //aktualny scroll
  var wScroll = $(this).scrollTop();
  //ak je scroll vacsi ako offset navigacie
  if (wScroll >= jMenu.offset().top) {
    //pridas menu divu classu sticky
    jMenu.addClass('stickyMenu');
    //schovas vsetky obrazky v menu
    $('img', '#menu').hide();
  } else {
    ... //vratit do povodneho stavu (removeClass)  
  }
);

CSS:
#menu.stickyMenu {
  position: fixed;
  top: 0;
  left: 0;
  width: 100%;
  z-index: 1000;
}

S tym eShop buttonom mozes spravit to, ze si definujes vlastne breakpointy pomocou media query a napises nove css pravidla
@media screen and (max-width: 999px) {
   ...
}
tieto css pravidla sa aplikuju len pre sirku < 999px
Pavel Krátký
Profil *
grfgrf:
Ozval by ses mi prosím na mail, ať se dohodneme na penězích? pk11 centrum cézet

Děkuju!
grfgrf
Profil
O peniazoch sa baviť ani nemusíme, dal som ti len krátky úrvyvok kódu aj ten nedokončený... Ak máš ešte nejaké otázky tak kludne napíš sem alebo grfgrf centrum sk

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0