Autor Zpráva
Dvory59
Profil
Zdravím, mám problém ohledně písma Koala, ve FontFace.

Mám klasicky
@font-face {
    font-family:podnadpisy; 
    src: url("../fonty/koala.ttf");
}
cesta je nastavená správně, font to najde, ale je problém v něčem jiném...

Chrom mi hlásí
"Failed to decode downloaded font: file:///D:/Pr%E1ce/SacreCouer/fonty/koala.ttf" a odkazuje mi to na Doctype stránky.

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//CZ"> zde by někde měl být problém, ale v Consoli se více nedozvím.

Neví někdo kde by mohl být problém?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dvoryho59:
To je velmi originální <!doctype>, netušil jsem, že W3C vyrobilo DTD i v jazyku CZ … ať už je tím myšleno cokoliv (čeština určitě ne, ta se značí odjakživa CS). Jediný jazyk, ve kterém ta DTD existuje, je angličtina, tedy EN. Ale na tom v tomto případě nezáleží, <!doctype> těžko bude mít vliv na čitelnost písma. Chybová hláška zřejmě neví, kam přesně by měla ukázat, tak ukáže na začátek tvé HTML stránky…

Buď je v tom TTF nějaká chyba, nebo je vině nějaké bezpečnostní opatření pro protokol file: (a na HTTP to možná pojede).
Bubák
Profil
Můj tip je, že soubor písma je poškozený, u mne v Chrome
Stáhnul jsem písmo Koala ze stránky www.fontpalace.com/font-download/Koala (první vygůglený odkaz) a popsaný problém se neprojevil.
Poškodil jsem v hexa editoru soubor písma a dostal jsem stejnou hlášku, bez ohledu na doctype.

Pozor, pokud písmo nahraješ na server, tak pravděpodobně narazíš na rozdíl mezi Koala.ttf a koala.ttf

K čemu je ti písmo, které neobsahuje všechny české národní znaky?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0