Autor Zpráva
leorond
Profil
Ahoj, mám takovou otázku která by šla možná stejně dobře řešit i přes nějaký photoshop ale rád bych napřed něž začnu zbytečně cpát přes sebe obrázky věděl zda to jde udělat třeba jen v CSS.

Umím udělat průhlednou tabulku ale co když bych ji chtěl udělat z leva do prava od světlejší barvy do tmavší barvy abych na to mohl hodit bílí text a pod to širší obrázek než by byla tato tabulka?

Dokázal by mi někdo s tímto pomoci?
anonymníí
Profil *
leorond:
Jestli jsem dobře pochopil, co chceš, tak to je primitivní. Ukaž, co jsi zkoušel a od čeho se můžeme odrazit.
Tomáš123
Profil
leorond:
Môžeš si ufotošopovať obrázok, ktorému nastavíš potrebný nádych farby a priehľadnosť a potom ho dáš ako pozadie tabuľky. Prípadne to ide aj v čistom CSS cez gradient v kombinácii s opacity (priehľadný bude aj obsah tabuľky) alebo RGBA formátom zápisu. Toto riešenie má ale horšiu podporu.

Alternatívne ide prvok aj absolútne napoziciovať na tabuľku a roztiahnuť ho cez deklarácie: top: 0; right: 0; bottom: 0; left: 0;. Musel by si ale poznať jej rozmery alebo jej nastaviť display: inline-block. S prvkom medzi značkami tabuľky to nefunguje
leorond
Profil
Děkuji anonymníí

Mám takovouto tabulku která má nastavenou průhlednost, nenašel jsem nikde na toto návod tedy kromě zesvětlování a zatmavování určitého kousku obrázku a zatmavovat ho po slabých pruzích se mi zdálo až příliš složité, myslím že výsledek by byl špatný. Zkoušel jsem google ale nevím jak to tam přesně zadat aby mi vylezlo to co já bych právě chtěl.

Pod touto tabulkou bude umístěn obrázek který bude tabulka na pravé straně z poloviny překrývat.
.tabulka  {
    width:300px;
    height:150px;
    text-align:center;
    border: 0px solid #FFFFFF;
}
.tabulka {
    background-color: rgb(128,128,128);
    background-color: rgba(0,0,0,0.3); 
}



Ano Tomáš123 vím že bude problém s IE, skoro vždy je s ním problém. Měli by se nad sebou hoši z Microsoftu opravdu zamyslet :D.

Ovšem mohu to udělat v PS ale nejprve bych to rád vyzkoušel cestou CSS zda tam ty problémy opravdu budou.


Právě z důvodu IE mám zapsané v CSS rgb i rgba
Tomáš123
Profil
leorond:
Měli by se nad sebou hoši z Microsoftu opravdu zamyslet :D.
Preto lebo nevylepšujú staré prehliadače? Ani staré prehliadače iných výrobcov veľkú časť CSS3 vlastností nepodporujú, nepoužívajú sa však tak hodne ako prehliadače Microsoftu.
leorond
Profil
To je jedno nebude probírat prohlížeče, mohl by mi tu někdo hodit jednoduchý příklad postupného zatmavení? Prosím
Fisir
Profil
Reaguji na leoronda:
Zkoušel jsem google ale nevím jak to tam přesně zadat aby mi vylezlo to co já bych právě chtěl.
CSS gradient generator.

Živá ukázka. (Samozřejmě by bylo vhodné doplnit fallback pro prohlížeče, které neznají gradient.)
leorond
Profil
Děkuji Fisir, přesně tohle jsem hledal.
leorond
Profil
Jinak kdo by potřeboval něco podobného jako já, zkuste tohle colorzilla.com. Našel jsem tam hotové řešení s ošetřením pro IE.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0