Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Chci trochu pročistit CSS zápis a vyhodit třídy, které používám málo. Jak se ale dozvědět, které classy používám málo? A případně kde všude jsem class použil. To by mi pomohlo v rozhodnutí, že mám class pro celý web zrušit a nastylovat to jinak nebo styl odebrat.

Web mám statický, v html souborech.

Napadlo mě použít na to třeba sphinx nebo jiný indexační software, změnit mu definici tokenu a nechat ho hledat přímo ve zdroji. Ale přijde mi to jako kanón na vrabce.

Můžu i použít programy prohledávající zdrojáky v jednom adresáři (Notepad++, například), ale ten mi neudělá rychlý přehled, který styl mám použitý kolikrát.

No nic, jdu to asi udělat ručně class po classu. Ale kdybyste měl někdo nápad, jak to zefektivnit, budu rád.
Martin2
Profil *
Je to klasická úloha refactoringu. Každé pořádné vývojové prostředí to zvládne příkazem „find usages“ nebo podobným. PhpStorm například.
Chamurappi
Profil
Nad něčím podobným jsem už několikrát přemýšlel.
Jednou jsem i začal něco vyrábět – skript určený pro použití skrz bookmarklet, který projede přímo v prohlížeči přímo na stránce použité selektory.

Teď jsem to zkusil nějak dokončit.
javascript:(function(a,b,c){c=a.createElement('script');c.src='http://bordel.webylon.info/selektory.js?'+(new Date/18e5|0);a[b].insertBefore(c,a[b].firstChild)})(document,'documentElement')
(Ale berme to jako velmi čerstvou betaverzi. Na fakt masivních stránkách to může trvat dlouho.)

Má to smysl dál vyvíjet? Že bych tomu dal i nějaké jméno, lepší URL a popsal to na nějaké stránce?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0