Autor Zpráva
dan67
Profil
Ahoj,
je nějak možné pevně nastavit pozici pro seznamy?

Text obsahuje číslované položky, s těma není problém.
Ale zároveň jsou v textu odstavce stylované jako nečíslované seznamy (pomlčka a puntík). Potřebuji aby jejich odsazení bylo pevné vůči okraji stránky. tyto odstavce se vyskytují v textu "volně", bez vztahu k hlavnímu číslovanému seznamu. Někdy jako samostatný text, někdy jakou součást první, někdy druhé úrovně.... A podle toho se zleva i odsadí. dle aktuální úrovně dle html.

napadlo mě, každou položku seznamu dát jako samostatný seznam, prostě seznam <ol>/<ul> s každým řádkem zároveň ukončím. O číslování <ol> se postarám, to není problém. Ale přijde mi to tak trochu jako prasárna.

Potřebuji aby se text zalamoval podle odsazení, jak to dělají seznamy. Ručně pomocí "margine-left" a "text-indent" to funguje různě, nedá se přesně nastavit. Jinak to vypadá ve FF, Chrome, win/lin...
Tomáš123
Profil
dan67:
je nějak možné pevně nastavit pozici pro seznamy?
Myslím, že tak, aby to bolo použiteľné, nie. S JavaScriptom by šlo počítať úrovne (pre správny záporný margin) alebo merať výšku absolútne poziciovaného zoznamu a nastaviť túto hodnotu ako padding-top nasledujúcemu prvku (ukážka bez JS).

napadlo mě, každou položku seznamu dát jako samostatný seznam
Nestačilo by dať iba každý zoznam ako samostatný zoznam a vytvoriť si pár úrovňových tried pre odsadenie (ukážka bez automatického zistenia hodnoty, s ktorou sa má pokračovať)?
dan67
Profil
Díky, kouknu, prozkoumám...

On je trochu "problém" se členěním toho textu. Má čtyři úrovně odsazení, první dvě číslované ABC... a abc... S těma v zásadě není problém.
Další dvě úrovně se ale vyskytují v textu "náhodně", svým způsobem bez vztahu k první a druhé úrovni. Někdy jako součást "ABC", někdy "abc", někdy úplně mimo tyto seznamy.
Ale vždy se stejným odsazením.
To odsazení a jeho typ (kolečko nebo pomlčka) představují typ informace.

Snad to popisuju pochopitelne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0