Autor Zpráva
skuter
Profil
Poraďte mi, prosím, prečo sa mi ten div s textom "Nápoveda" zobrazuje medzi elementami label a textarea a nie je zachované poradie tak, ako je to napísané? Asi takto: label-textarea-div.

<label>Odkaz</label>
<textarea cols="40" rows="3" class="" title="" name="textarea"></textarea>
<div class="small-message">Nápoveda</div>
<div class="clear"></div>

.small-message{
float: left;
padding-left: 20px;
margin-top: 15px;}
Tomáš123
Profil
skuter:
Obtekanie vyníma prvok z toku dokumentu. Prvky <textarea> i <label> sú riadkové.

Pre konkrétnejšiu radu, prosím, popíš, o čo sa snažíš...
skuter
Profil
Dík za bleskovú odpoveď.
To je dobré pripomenutie, že <textarea> i <label> sú riadkové.
Snažím sa o to, aby sa mi ten div zobrazoval za prvkom textarea a on sa mi vtláča medzi label a textarea.

A je to vidieť tu:
www.skutrklub.cz/index.php/prihl2016
Lonanek
Profil
Label máte float: left; a div také. To tedy znamená, že se zařadí nejdříve oba prvky vlevo a za ně pak textarea (i když je v pořadí mezi prvky)

Když už používáte tabulkový layout, tak pro jej nevyužijete plně?
Dusann
Profil
skuter:

Ten formulár máš IMHO zbytočne predivovaný a <label> nepoužívaš správne - účel tohto tagu je spárovanie caption s určitým form elementom a využitie focus eventu, ktorý funguje v celej oblasti <label>, nielen na form elemente.

Napríklad tá predposledná sekcia formuláru o ktorej píšeš, tak je možné ju zjednodušiť tým že odstrániš tie zbytočné divy a všetko strčíš do <label> tagu:

Živá ukázka
Tomáš123
Profil
skuter:
Ten <div> by šlo nechať plávať doprava (a pridaním nejakej triedy nadradenému prvku doladiť rozsypané zobrazenie). Prípadne <textareu> floatovať doľava (a bude na tom rovnako ako zvyšok <input>-ov).

Možností je veľa. Fungoval by aj display: inline-block ako naznačil vo svojej ukážke Dusann.

Lonanek:
Když už používáte tabulkový layout, tak pro jej nevyužijete plně?
Mal by sa ho skôr plne zbaviť... Pre ten formulár sa nezdá byť vzájomne prispôsobivá šírka stĺpcov nutná. Ak by bola, skôr by som odporúčal využiť tabuľkové hodnoty displayu. V starších prehliadačoch sa to rozpadne do znesiteľnej podoby.

Dusann:
Sémanticky to nesedí; <label> by mal obsahovať titulok, nie poznámku, či rozsiahly popis. Možnosť kliknúť do tak veľkej oblasti, obzvlášť v prípade dostatočne veľkého textového poľa, pokladám skôr za nevýhodu.
skuter
Profil
Dakujem vsetkym za ochotu pomoct. Textarea som nechal floatovat dolava, problem vyrieseny.
Ten onfocus by bol tiez riesenim.Ak uzivatel do toho pola neklikne, tak sa ten predvypisany obsah zbytocne uklada do db a este k tomu posiela e-mailom. Muselo by sa to tam nejako osetrit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0