Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím všechny,

chtěl jsem se zeptat jak nastavovat šířku celého layoutu, když nastavím,
na 1200px, např

a přijde někdo s 2000px rozlišením, či 1024px. To bude vypadat blbě, kdysi se hodně nastavovalo místo
procentních šířek 1000px.

Nebo ideálně bych to měl nastavit na auto a udělat padding, jde mi o to, aby ta fixní šířka, pak nevadila
lidem s různou šířkou displeje, ikdyž to nebude responzivní.

U responzivního se to neřeší, tam se to dělá pro všechny zařízení, ale jde mi o to jak co nejlépe to udělat
na neresponzivním layoutu.

Děkuji moc všem za postřehy a rady!
Taurus
Profil
Můžu se zeptat na tvou motivaci toto dělat/zjišťovat?

Pevný layout při velké šířce bude v malém rozlišení špatný, protože neuvidíš vše.
Pevný layout při malé šířce bude ve velkém rozlišení špatný, protože uvidíš nudli.
Gumový layout se hůř podchytává a při malém rozlišení tam budeš mít prvky, které nejsou třeba, pokud nepracuješ "mobile first". Pokud ano, při velkém rozlišení bude zase web zbytečně velký s nevyužitým místem. Gumový layout je podle mě při tak velkém rozsahu "širokoúhlý–mobilní"prostě špatný nástroj, který na to nestačí. A pochybuju, že to bude estetický zážitek.
snazimse
Profil
Taurus:

Tak kdysi byli jen pevné layouty, takže se to muselo nějak řešit, na to se ptám...

Pevný layout při velké šířce bude v malém rozlišení špatný, protože neuvidíš vše.
Pevný layout při malé šířce bude ve velkém rozlišení špatný, protože uvidíš nudli.

To je mi jasné...Právě proto se ptám, co nastavit, když nechci řešit breakpointy media queries atp,
vytáhl jsem takový web ze starší doby...

Takže co radíte tedy? To jste neuvedl.

Děkuji za reakci!
Tomáš123
Profil
snazimse:
Ide kombinovať percentuálne width a pevné min-width a max-width. Takto sa dá dnes celkom obstojne vyriešiť základná responzivita (dobre funkčné aj bez podpory min-width a max-width). Jednoducho postavený web môže na tejto báze aj pomerne dobre pokryť zobrazenie na mobilných zariadeniach.

Kedysi bola zrejme väčšina stránok ladená pre fixnú šírku (problematike sa venujem iba od roku 2014, takže si pomer možno predstavujem niekde inde). Tiež veľkosti obrazoviek sa nepohybovali v takom rozpätí ako dnes, takže percentuálne rozmery boli použiteľné aj bez nutnosti obmedzovať roztiahnutie, či zúženie a preskladávať bloky.
snazimse
Profil
Tomáš123:

Děkuji moc, to je pro mě přínosný příspěvek :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0