Autor Zpráva
midlan
Profil
Ahoj,

chtěl bych si do prohlížeče přidat vlastní CSS styl na vycentrování libovolné stránky. Zatím mě napadlo něco jako tohle:

body {
    max-width: 1000px;
    margin: auto;
}

Problém jsou ale absolutní pozice. Typický příklad třeba www.ronnie.cz

Lze to vůbec nějak obejít?
Bubák
Profil
Důvod, proč nejdou vycentrovat obkázané stránky, je toto:
<body style='margin:0px;'>
CSS !important
Pokud by důvodem bylo absolurní pozicování, tak pomůže, když budeš pro body deklarovat relativní pozici.
Nepochodíš u webů, které jsou širší, než 1000px a těžko říct, co to udělá s weby, kterí deklarují u body méně, než 1000px.
midlan
Profil
Ne margin byl přebitý. Pomohlo postion: relative, ale v kombinaci s fixní šířkou (width: 1003px). Což tedy není univezální styl pro všechny weby.

Další problém jsou prvky s position: fixed. Např youtube takto nejde vycentrovat. Ve skutečnosti chci nastavovat šířku kolem 2000px, protože mám 4K monitor a weby se šířkou 100% (např. wikpedia) se čtou nepohodlně. To samé platí pro weby zarovnané doleva (např. ten ronnie.cz nebo vyhledávání google).
Chamurappi
Profil
Reaguji na midlana:
Např youtube takto nejde vycentrovat.
Obávám se, že na univerzální řešení je CSS krátké.

weby se šířkou 100% (např. wikpedia) se čtou nepohodlně
Přizoomuj si. Nebo nekoukej na weby v maximalizovaném okně, když stejně požaduješ, aby zabíraly jen půlku displeje.

Před rokem a půl jsem také zvažoval, že si pořídím 4K monitor, ale usoudil jsem, že pro většinu činností (zejména na webu) by to bylo velmi nepraktické, spíš by mě to trápilo. Sáhl jsem raději po rozlišení 2560×1440 a jsem s ním víceméně spokojen (i když má též nečekané mouchy).
midlan
Profil
Chamurappi:
Přizoomuj si. Nebo nekoukej na weby v maximalizovaném okně, když stejně požaduješ, aby zabíraly jen půlku displeje.
Zoomovat nechci, velikost textu při 100 % mi vyhovuje, monitor má 110ppi (40 palců). Navíc to nevyřeší problém moc širokého obsahu, kdy je nutno kroutit hlavou a oči se špatně trefují z řádku na řádek při čtení. Např. tato diskuse to má vyřešeno skvěle, kdy si uživatel sám nastaví maximální šířku jaká mu vyhovuje. Používat prohlížeč nemaximalizovaný také není pohodlné řešení.

Před rokem a půl jsem také zvažoval, že si pořídím 4K monitor, ale usoudil jsem, že pro většinu činností (zejména na webu) by to bylo velmi nepraktické, spíš by mě to trápilo.
Já tedy kromě webu nepozoruji jiné problémy. Naopak pro fotky/video(filmy)/hry je to velmi dobré.

Ale zpět k tématu. Dál jsem zkoumal jak problém vyřešit průzkumem doplňků chrome, které simulují menší zařízení. Stránku prostě šoupnou do iframe. To přináší zase problém se ztrátou pozadí kolem rámu, ale to by mohlo jít vyřešit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0