Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj, chtěl jsem se optat, proc se nekde dává obrázkům max-width: 100% proč ne rovnou width:100% zajímá mě vyloženě toto porovnání těchto dvou vlastností. Děkuji
Tomáš123
Profil
robbie:
Deklarácia max-width: 100% ovplyvňuje iba obrázky, ktoré sú širšie ako šírka nadradeného bloku. Obrázok tak nevyteká zo zobrazovacej plochy a netvorí sa posuvník. Rozdiel je v tom, že width: 100% vynúti roztiahnutie aj tých obrázkov, s ktorými netreba nič robiť (ikonky, menšie obrázky).
Dusann
Profil
Ak máš na mysli IMG tag, tak max-width:100% zabezpečí aby sa originálna šírka obrázku zmenšovala na šírku kontajneru. Ak nastavíš vlastnosť height na 100% a kontajner bude širší ako originálna šírka obrázku, šírka obrázku sa zvačší na rozmer kontajneru (so zachovaním pomeru strán obrázku).
Tomáš123
Profil
Dusann:
Zaujímavé. Problém nastáva, keď má onen nadradený blok tiež nastavenú výšku. Je okrem tohoto nedostatku riešenie v niečom odlišné od nastavenia sto percentnej šírky?
Keeehi
Profil
Tomáš123:
Problém nastáva, keď má onen nadradený blok tiež nastavenú výšku.
Jaký problém?
Dusann
Profil
Tomáš123:

Dusann:
„Ak nastavíš vlastnosť height na 100%“


Preklep, mal som na mysli samozrejme "width"
Tomáš123
Profil
Keeehi:
Pardón. Testoval som to na tablete. Myslel som si, že nastavenie výšky pre obrázok zázračne spôsobí, že sa obrázok prispôsobí šírkovo. Problém mal byť ten, že keď sa nadradenému bloku nastaví výška, výška obrázku sa vypočíta podľa výšky rodiča a dopočítavať sa bude šírka, čo nie je na nič užitočné.

Nevšimol som si ale, že na tablete mi nástroj živých ukážok nesprávne aktualizuje obraz, takže je to celé blbosť. Ospravedlňujem sa.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0