Autor Zpráva
petr_1
Profil *
Ahoj,
na http://www.3sound.cz/pokus.htm jsem dal ukázkovou stránku, kde se prostředek přizpůsobuje oknu, zatímco záhlaví a zápatí zůstávají fixovány.

Je to ale napsaný dost zběsile, přes tabulku. Nevíte někdo, jak to napsat čistě, přes css?
Jde mi o tu prostřední vrstvu, aby měla výšku na 100% okna, ale nahoře a dole pevně daný okraj - tzn. něco ve smyslu height:100%-200 nebo tak.

Přečetl jsem toho o této problematice celkem dost, takže prosím o vynechání reakcí typu "div na 100% výšky je hloupost" atd. Díky.
ronn
Profil
Nevím, jestli ti dobře rozumím, ale zřejmě potřebuješ, aby se zobrazovala část s obsahem pokaždé minimálně přes celou stránku, a to nehledě na objem textu.

Vyřešíš to snad takhle: Pro Mozillu nastavíš divu obsahu min-height: ??px a pro IE height: ??px (height IE chápe jako min-height)

Takže výsledné CSS by mohlo vypadat takhle:

#obsah {

width: 700px;
min-height: ??px;
_height: ??px;
}

To podtržítko je tam proto, aby tuto vlastnost bral v úvahu pouze Internet Explorer (min-height IE nezná).

Můžeš to zkusit s procenty, ale já to nikdy nedělal:o. Podle mě to nemusí být zrovna přesně přes celou stránku, stačí nastavit vysokou min-height v pixelech.
petr_1
Profil *
Potřebuji právě maximální výšku dát na 100%, což umím, klasicky height:100%. Ale já potřebuju ještě aby to bylo např. o 200px nižší, tzn:
potřebuju něco jako výška divu=výška okna - 200px .
ronn
Profil
Tak dej 80% a zbývající části 20% (celé body má 100%)
dandandan
Profil *
.....pánové.... zkoušel sem ted něco podobného ale pro to že se mi web zobrazoval jinak ve FF a IE, samozřejmě...
po pár pokusech co jsem zkoušel srovnat výšku DIVu aby byla v obou prohlížečích stejná jsem "nepotřebný DIV" po ním obohatil o position:absoulte a jen tak pro test hodnotou 50%.... nevim co sem udělal ale funguje to... už sem se stim setkal poněkolikáté že at děláte co děěláte je vždycky hafo řešení... a hlavně těch co by vás nikdy nenapadly... a propo když něco nejde zkuste tam přidat něco co to mu pomůže a nebude to vidět třeba z-index nebo visibility...atd.... nevim nevim nevim ...at žijou webtvůrci a designu zdar.... ;)))
darkbaxter
Profil *
Hmm, tak ted zkus zmenit rozliseni a budes koukat co ti to bude vyvadet - pokud vosefujete height hlavniho ramu s textem napr. na height:75% a ve vysokem rozliseni vam to vypada nadherne, tak si zkuste prepnout do nizssiho a uvidite jake psi kusy to bude delat - trebas se to uz ani nevejde na obrazovku..

bohuzel tento problem zrovna taky resim a nezafungoval ani plavackuv navod :( (http://weblog.plavacek.net/2005-02.html)
Manq
Profil
darkbaxter
Podívej se na datum příspěvku na tím tvým.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0