Autor Zpráva
robbie
Profil
Zdravím a moc se omlouvám, ale nechápu moc např. jaký význam má např. když je u jedné vlastnosti zaroveň max-width:100%, i width:auto,

a pak dále co znamená nav:active ul

 nav ul,nav:active ul{
           display:none;                       / a tez tohle nechápu y kontextu
           position:absolute;
           padding:20px;
           background-color:#0099CC;
           border:1px solid white;
           right:20px;
           top:60px;
           width;50%;
           border-radius:2px 0 2px 2px;
           
    }
Děkuji za pomoc a vysvětlení a za vaš čas
TomasJ
Profil
max-width: 100%; jsem řešil u obrázků, když jsem chtěl, aby element mohl být maximálně široký 100%, ale nechtěl jsem mu nastavovat (kvůli zachování proporcí) pevně width: 100%;. Víc nevím, co k tomu napsat, většinou to v CSS mám stylem pokus - omyl.

width: auto; je přirozená šířka.

:active je selektor, který značí, že je na daném elementu stisknuté tlačítko myši (držím tlačítko myši na daném elementu). Dá se pomocí toho stylovat, jak má vypadat například odkaz, když držím stisknuté tlačítko.
robbie
Profil
TomasJ:
Děkuji moc za odpoved a jeste prosim te to display:none; v kontextu moc nechápu, jako že se ten seznam nemá zobrazit?

nav ul,nav:active ul{
           display:none;                       / a tez tohle nechápu z kontextu
           position:absolute;
           padding:20px;
           background-color:#0099CC;
           border:1px solid white;
           right:20px;
           top:60px;
           width;50%;
           border-radius:2px 0 2px 2px;
           
    }
    
  a jeste jeden dotaz, jaký je rozdíl mezi inline a inline-block? Zkoušel jsem to v prohlížeči a jediný rozdíl co byl viditelný, kapku jiné posunutí od horního okraje stránky. Jinak prvky byly stejně vedle sebe, není to jedno  v tomhle případě, co se použije? Děkuji moc za tvuj čas...
Fisir
Profil
Reaguji na robbie:
jaký je rozdíl mezi inline a inline-block?
V případě display: inline; nelze nastavit hodnoty horního a dolního paddingu a marginu a nelze nastavit výšku a šířku. U display: inline-block; tohle nastavit jde, přičemž (na rozdíl od display: block;) element stále umožňuje dalším elementům nacházet se ve stejném řádku.
Bubák
Profil
robbie:
Pravidlo říká, že se seznam nezobrazí. Ale bez širšího kontextu, nejlépe odkazu na živou ukázku, těžko říct, jaký to má smysl. Předpokládám, že někde v CSS bude i kód pro zobrazení seznamu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0