Autor Zpráva
*Čvachta*
Profil *
Ahoj, tak tu mám chybku kterou jsme ještě snad nikdy neřešily.

http://cvachta.unas.cz/temp/chyba/

Chyby se projevují v Operách a Geckách. IE kupodivu vykreslí správně. Otevřete si chyba.html a zmenšete šířku okna na méně než 500px, zarolujte doprava. Pozadí by mělo být vycentrováno, avšak není. Pokud je na stránce větší obsah a zobrazí se vertikální posuvník, chyba se neprojeví a nic se neděje.

Zkoušel jsem i nějaká řešení, viz ta složka v mém tempu.

Setkali jste se s tím už někdo? Víte jak to spolehlivě vyřešit?
Dero
Profil
Co je v nepořádku? Pozadí se centruje vzhledem k šířce okna prohlížeče správně v Opeře i Gecku. IE chybuje.

Vysvětlím: máš okno široké 100px a pozadí 200px. 100px od levého okraje budeš mít na pozadí vertikální čárku, která bude udávat střed, ok?

Potom máš prvek, 300px široký, který je v boxu centrovaném pomocí margin: 0 auto;

Tento box v okně širokém 100px ukáže svých 100px zleva + bude přečuhovat 200px doprava. Pozadí (definované pro body) však bude vycentrované, čára bude v tomto 100px širokém okně pořád uprostřed (tedy na x-ové souřadnici 50). No, a od čáry napravo už zbývá jen 100px pozadí, tudíž po odrolování scrollbarem už tam bude jen 50px, dalších 150px už bude pozadím nevykresleno.

Je to aspoň trochu jasné, nebo to mám nakreslit?
*Čvachta*
Profil *
Problém je, že to stále nevysvětluje otázku proč se to neděje, když je delší obsah.
Dero
Profil
Aha, definováno pro body. Máš pravdu.

Každopádně jsem to nakreslil tak, jak se to chová: http://dero.name/stuff/cvachta.gif

Zajímavý problém.
*Čvachta*
Profil *
Takhle by se to ale chovat pravděpodobně nemělo.
Fred
Profil
Změň si velikost písma a uvidíš. 500px nic neznamená, změň si tu velikost písma tak aby se obsah divu # center zalomil na dva řádky a velmi rychle pochopíš, že Opera a FF to zobrazují správně. Když ho zvětšíš bude kouzelná míra 735px, tedy šířka divu a zároveň možnosti centrovat pozadí v kladných celých číslech, tedy rozměr poloviny té bílé části bude 735/2 a už se to tamm prostě nevejde.
*Čvachta*
Profil *
Deď na to koukám ze školy ve ff 1.0.6 a chyba se tam neděje ... je to nějaký divný, jinak jsme zjistily, že Opera počítá jinak šířku pro body.
*Čvachta*
Profil *
Tak, jsem zase doma. FF 1.5 tu chybu dělá, FF 1.0.6 opravdu ne.
Myslím si, že je to chyba.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0