Autor Zpráva
zoomprojekt
Profil
Mám problém s tím, že chci udělat menu lištu ukotvenou neustále na horním okraji stránky, to udělám za pomocí postion: fixed; top: 0px; avšak ať dělám co dělám, menu a celý <div> je nustále průhledný, ať nastuvuju opacity jak chci. Nějaká rada jak, pro někoho takovýto triviálnní problém, :D vyřešit?
Díky.
juriad
Profil
zoomprojekt:
A zkusil jsi mu nastavit pozadí? Ve výchozím stavu je background-image: none a background-color: transparent.
zoomprojekt
Profil
juriad:
jj udělal jsem jpg 5x5px, nastavil ho jako backgroun-image a stejně je to průsvitný. Zajímavý je, že když nastavim opacity: 0; tak to zmizí úplně.
Bubák
Profil
Pak je tu možnost, že menu a celý <div>, co je nestále průhledný, je v HTML kódu deklarován v elementu, který má nastavenou průsvitnost.
zoomprojekt
Profil
tak jsem přišel na to, že to, co mi dělá, že menu je průhledné, není vinou nefunkčního opacity: 1;, ale tím, že samotné tělo stránky, které mám zatím nadefinované jako div s hodnoty position: relative; top: 100px mi překrýva veškerý obsah stránky i s patičkou. Po změně na positon: absolute; problém zmizí, avšak mi zajedé celý div na začátku pod menu, protože v tomto případě top: 100px; nefunguje. Napadlo mě to vyřešit vložením druhého vymezujícího div syle="height: 100px nad samotné tělo stránky pod menu, ale to mi příjde takové všelijaké. Napadne někoho prosím trochu lepší řešení?
Díky.
Keeehi
Profil
Té části s obsahem by mělo stačit jen přidat padding: 100px; (případně margin)

Nebo pokud zůstaneš u pozicování, tak by to původní překrývání šlo vyřešit z-indexem, nebo přehozením pořadí prvků (nejdříve obsah, pak lišta).
zoomprojekt
Profil
Padding: 100px :D nějak mě to včera večer vůbec nenapdlo :D. Funguje to dobře. Díky za pomoc všem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0