Autor Zpráva
CumimJakzJara
Profil *
Zdravím vespolek! :)

Dříve jsem vytvářel weby, ale měl jsem nějakou dobu pauzu a teď se k tomu vracím. Tady (www.w3schools.com/w3css/default.asp) jsem našel tzv. W3.CSS, o kteýrm jsem doteď nevěděl. Zdá se mi to na oko jako velmi dobrá věc, ale místy to ve mě vzbuzuje divné pocity. Mám ohledně toho několik otázek...
1) Jaký je Váš názor na tohle? Řekl by mi prosím někdo o co ve zkratce jde?
2) Je dobré podle toho dělat weby nebo se tomu spíš vyhnout a dělat klasicky po staru HTML a CSS, JS, atp.? Je to vhodné spíš pro statické weby (HTML)? A co dynamické weby (PHP +JS), je dobré to na nich používat?
3) Je vhodné (možné) to kombinovat s CSS? Tzn. používat to i to najednou.
_es
Profil
CumimJakzJara [#1]:
Viď napr. Po stisknuti klávesy(např. a, o, e) vyskočí obrázek
Keeehi
Profil
Je to CSS framework jako každý jiný (Bootstrap, Pure, Materialize a další)

Takový framework je výborný, když máš třeba nějaký projekt s daty a chceš rychle vytvořit něco, co ti je bude zobrazovat. S použitím takového frameworku bude výsledek vypadat hezky téměř bez jakéhokoli úsilí. Jediný problém je, že bude vypadat velmi podobně jako jiné projekty, které taky použijí ten framework.
CumimJakzJara
Profil *
Aha, dobře, díky za informaci. A když tedy budu pracovat normálně jako dřív, je možné ho použít třeba jen na určitou věc? Nějakou slideshow nebo podobnou věc? Prostě použít ho jen na něco?
Tomáš123
Profil
CumimJakzJara:
Prostě použít ho jen na něco?
Nie dosť efektívne. Akonáhle ku projektu prilinkuješ W3schools CSS súbor, ovplyvní vzhľad prvkov. Môžeš neskôr prilinkovať resetovací CSS súbor so zjednocovacími štýlmi pre prehliadače a z frameworku využívať iba špecifické názvy tried. Definovaný vzhľad sa tak použije iba tam, kde budeš potrebovať (ale žiadne triedy pre slider tam nie sú – čo so ho zhruba preletel, tak iba pár tried pre farbu rámčeku, písma, veľkosť odsadenia a podobne). Jeho užitočnosť je v tom, že bez nejakej snahy vzhľad webu nikoho hlboko neurazí.
CumimJakzJara
Profil *
A existuje tedy nějaký lepší framework (např. ten Bootstrap?), který je podle vašich zkušeností "bohatší"? Právě pro nějaké slideshow a tak...

Nebo se prostě na frameworky vyprdnout a udělat si vše po svém? Nevím ale jestli třeba právě ty slideshow a jiné efekty není lepší odněkud "použít" než je vytvářet znovu... Co myslíte?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0