Autor Zpráva
pevy
Profil
Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit, co způsobuje, že banner na pozadí nelze prokliknout? - www.vasedeti.cz/?bb_banner=764831
Evidentně je to nějaký problém v šabloně, protože před redesignem všechno fugnovalo bez problémů.
Předem děkuju za každou radu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pevyho:
Evidentně je to nějaký problém v šabloně
To si nemyslím. Spíš je chyba v zadání této konkrétní reklamy.
V layoutu stránky nevidím momentálně nic, co by kliknutí na element s class="clickable_background" bránilo.
pevy
Profil
Chamurappi: před změnou šablony to fungovalo bez problémů. Nejde prokliknout ani žádný jiný banner, který se tam nasadí standardním způsobem jako doteď.
Úplně dole na stránce to prokliknout jde, ale jen v části přímo pod patičkou.

Přijde mi, že body je nadefinované jen na tu hlavní část stránky s textem, ale to zase nerozumím tomu, proč se to vůbec na tom pozadí kolem zobrazí.
TomášK.
Profil *
Věštím souvislost s ReferenceError: bmone2n is not defined, což je zpráva, která se opakovaně vypíše v konzoli ve vývojářských nástrojích. Nechybí tam nějaký skript?
pevy
Profil
TomášK.:
neměl by. Normálně na webu ostatní bannery nasazené přes billboard běží normálně, tady na té ukázkové se nezobrazují, tak mě napadá, jestli ta hláška nebude spíš kvůli nim.
Navíc přímo pod tou patičkou to prokliknout jde, to by asi nefngovalo nikde.
Keeehi
Profil
pevy:
Já pro jistotu ani banery nevidím. Což nejspíše bude souviset s touto chybovou hláškou
A Parser-blocking, cross-origin script, http://bbcdn.go.eu.bbelements.com/bb/creativelib/ad-scripts/background-static/background-static-script-1.02.js, is invoked via document.write. This may be blocked by the browser if the device has poor network connectivity.

Chromium, Version 53.0.2785.143 Built on Ubuntu , running on Ubuntu 14.04 (64-bit)
Tomášeek
Profil
Já doplním Keeehiho, banner sice vidím, ale ten samý warning vidím v konzoli také (pro tři scripty, pro 2 z nich dvakrát).
pevy
Profil
Zkusím tohle předat dál.
Pořád mi ale nejde do hlavy, proč to dole pod tou patičkou prokliknutelné je a po stranách ne, co to může způsobovat, že na jednu část téhož kliknout jde a na jinou ne?
Chamurappi
Profil
Reaguji na TomášK.:
Máš asi adblock, ne?


Reaguji na Keeehiho:
This may be blocked by the browser
Pokud skript opravdu zablokuje, tuto hlášku nedává, pokud vím. Problém s proklikem se projevuje ve všech prohlížečích, tedy i v těch, kde podobné nestandardní intervence nejsou.

Já pro jistotu ani banery nevidím.
Při načtení stránky s parametrem bb_banner se načítá pouze jedna reklama (s daným číslem).


Reaguji na pevyho:
co to může způsobovat, že na jednu část téhož kliknout jde a na jinou ne?
Špatně nastavený reklamní skript. Ona to není jiná část téhož, konstrukčně je to nesouvisející oblast, každá je řešená zvlášť.

před změnou šablony to fungovalo bez problémů
Můžeš ukázat kopii stránky s původní šablonou načítající totožný reklamní kód?
pevy
Profil
Chamurappi:
"Můžeš ukázat kopii stránky s původní šablonou načítající totožný reklamní kód?"
Jestli to stačí takto - www.vasedeti.cz/ukazka.html?bb_banner=764831 (je to už teda dost paskvil, ale ten banner tam funguje bez problémů).

* * *
Když se to snažím porovnat, tak mi z toho vychází pořád to, že nová šablona má body jen v té hlavní části webu, jakoby ty okraje do něj už nepatřily.
class="clickable_background" mi sice jakoby pokryje i ty okraje, ale element v něm už se zase zobrazí jen v té střední části. Ten už ale nijak editovat nemůžu, generuje se tam už z billboardu. Když tam zkusím class="clickable_background" vložit v prohlížeči, tak to taky prokliknout nejde.
pevy
Profil
Děkuju všem za snahu pomoci. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem celý obsah stránky vložila ještě do elementu s id="body" a tomu připsala vlastnosti, které byly nastavené pro <body>.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0