Autor Zpráva
Kolemjdoucí
Profil *
Ahoj, potřeboval bych ještě poradit s jedním problémem. Vypisuje pod sebe řádky a chtěl bych po kliknutí na ten řádek otevřít nějaký odkaz, to zvládnu, ale chtěl bych k tomu nějak udělat to, že pokud najedu na konec toho řádku aby se mi zobrazily tři ikony ale nemůžu nic najít, ani nevím co přesně hledám. Prošel jsem spoustu css menu ale nic mi nevyhovuje. Poradí prosím někdo? Děkuji


Myslel jsem to nějak takto...
<li> <a href="link1">link1</a>                      <span>EDIT</span> <span>DELETE</span> <span>MOVE</span> </li>
<li> <a href="link2">link2</a>                      <span>EDIT</span> <span>DELETE</span> <span>MOVE</span> </li>
<li> <a href="link3">link3</a>                      <span>EDIT</span> <span>DELETE</span> <span>MOVE</span> </li>
Tomáš123
Profil
Kolemjdoucí:
Pridaj do štýlopisu:
li span {
  display: none;
}
li:hover span {
  display: inline-block;
}

Ak to chceš naviazať na udalosť prejdenia myši cez odkaz, druhá časť zápisu by vyzerala takto:
li a:hover ~ span {
  display: inline-block;
}
Kolemjdoucí
Profil *
Moc děkuji za pomoc, kde bych se prosím dočetl o používání takových znaků ~ případně jiných v CSS? Děkuji
Tomáš123
Profil
Kolemjdoucí:
Seznam všech CSS 3 selektorů
Tomášeek
Profil
Tomáš123:
li a:hover ~ span
Tento zápis v tomhle případě moc praktický není, s obsahem těch spanů by se nedalo pracovat, neměl bych možnost na ně najet myší (jakmile sjedu z odkazu, ztratí se :hover a nastaví se jim zpět display: none). Teoreticky tedy zápis správný, prakticky nikoliv.
Tomáš123
Profil
Tomášeek:
Máš pravdu. Uvažoval som, že často je klikateľná plocha odkazu roztiahnutá na rozmery celého nadradeného prvku, tak som uviedol aj tento variant. Aj v tomto prípade by však pre správnu funkčnosť bolo nutné spany relatívne poziciovať, čo nebolo domyslené.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0