Autor Zpráva
Sonic
Profil *
Ahoj,

koupil jsem si z themeforest šablonu a chtěl bych si ji trochu upravit. Bohužel šablona nemá klasické css soubory, ale scss. Co jsem si hledal na netu, jedná se o SASS, který scss kompiluje do css.
Nainstaloval jsem si do NetBeans kompilátor, takže když teď uložím scss soubor, začne se mi vše kompilovat a trvá to tak 5minut než se to všechno přeloží. Kompiluje se celá složka sass a ne jenom ten jeden soubor.

Taky se mi vytvoří nová složka page-elements, která tam původně nebyla a tam jsou css soubory. Taky vypadá, že původně byl kompilovaný pouze styles.scss, protože ve složce css je styles.css a styles.css.map, ostatní soubory "map" soubor neměly.
Ještě mi to při ukládání vrací u některých souborů chyby jako "Undefined mixin 'box-shadow'", Undefined variable: "$blue" apod. Přitom třeba ta proměnná blue je definovana v jiném souboru a netbeans mi ji přímo nabízí. Takže navázání by mělo být správně.

Můžete mi prosím poradit jak správně a rychle zkompilovat vždy ten soubor, který potřebuji? Drbu se s tím celý den a jsem z toho celý marný.

Předem moc děkuji.
Keeehi
Profil
Sonic:
Můžete mi prosím poradit jak správně a rychle zkompilovat vždy ten soubor, který potřebuji?
Těžko. Bez prozkoumání těch souborů to nepůjde. Ono totiž jde do sassu narozdíl od css vkládat jiné soubory. Navíc podmíněně a několikanásobně. Takže i když zadáš, že chceš kompilovat jeden soubor, on může mít závislosti na dalších. Další věcí je, že do toho může nějak vstupovat ten modul pro netbeans. Určitě by bylo vhodné si projít jeho nastavení.
No a to asi nejdůležitější nakonec, tyto kompilace se dnes většinou nespouštějí ručně, ale kompilace řídí javascript (ne ten v ptohlížeči, jiný). Pro automatizaci se používá třeba Gulp - v hlavní složce by pak byl soubor gulpfile.js. Další možností by byl Grunt - soubor Gruntfile.js. A určitě jsou i jiné možnosti. Stálo by za to nám sem napsat, jaké soubory a složky vidíš v hlavní složce.
Kcko
Profil
Sonic:
Pokud ten soubor má prefix "_" tak je to soubor, který se částečně vkládá do hlavního souboru a ten se kompiluje, ten obsahuje potom kompilaci všech vložených souborů.

To co ty chceš jde, ale stejně Ti to nebude fungovat. (Myslím, tak jak ty si představuješ).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0