Autor Zpráva
Marek Pavlíček
Profil
Zdravím,

chci se zeptat, jestli jde nějak udělat, abych měl web nastavený na rozlišení 1366x768 a u všech větších rozlišení, by byla stránka pořád ve stejném rozlišení, jen by byla zcentrovaná na střed a zbytek by vyplňovala normálně nějaká barva.. posílám obrázky na ukázku.

Takhle by to bylo při 1366x768

A takhle by to bylo při nějakém větším rozlišení:


Díky za rady :)
Slark
Profil
Nastavíte kontejneru obalující celý web width: 1366px a margin: 0 auto. Horší to pak bude na menších rozlišení než na větších.
Taurus
Profil
Půjde to snadno. Obalovému divu stačí dát v CSS:

.obalovy-div {
  width: 1366 px; margin: 0 auto;
}

a třeba pro body dát podkladovou barvu:

body {
  background: #333;
}
Marek Pavlíček
Profil
Děkuji, to sice pomůže, ale jedná se o free template, a když upravím takhle width, tak se mi to celé kompletně rozhází a nejspíš budu muset upravit každý ten element na danou šířku, že? Asi není nějaký způsob jak zafixovat na webu vše, tak jak je a jen při tom zvětšení se to udělá, tak jak jsem chtěl? Bez těch následných úprav se zjevně neobejdu, že?
Tomášeek
Profil
Marek Pavlíček:
tak se mi to celé kompletně rozhází a nejspíš budu muset upravit každý ten element na danou šířku
Možná ano, možná ne. Záleží, jaké čuně tu šablonu chystalo. Dobře napsaná šablona by se změnou šířky obalu (nebo jejím zavedením) rozbít neměla.
weroro
Profil
Dokonca to nemusíš ani obalovať. stačí ak nastavíš:

body {
max-width:1366px;
margin: 0 auto;
}
Tomášeek
Profil
weroro:
Raději obalit, nebo využít nějaký již užitý wrapper. Na šířku body doporučuji nesahat.
Tomáš123
Profil
Tomášeek:
Prečo?
Bubák
Profil
Některé prohlížeče neuměly elementu body nastavit šířku, ale dneska už takové prohlížeče skončily v propadlišti dějin, takže si už ani nepamatuji, které prohlížeče to byly a testovat to má cenu akorát pro webové archeology.

Já bych preferoval obalový DIV, ale nedokážu říct proč, možná ze zvyku.
Pokud bych dělal změnu hotového díla, rozhodnul by se podle toho, co bude méně pracné a hlavně co bude ve výsledku přehlednější (udržovatelný kód, méně obvyklé věci komentovat ).
Marek Pavlíček
Profil
Díky, už se mi to povedlo :)

Vyřešeno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0