Autor Zpráva
Tencosepta
Profil *
Dobrý den,
můj problém je, že se můj web zobrazuje na pc v pohodě, ale na mobilu se překrývá, přestože rozlišení je pomocí pluginu na pc nastaveno stejně jako na mobilu...

Má s tímto někdo podobnou zkušenost? Může to být spůsobeno nepřiměřenou velikostí obrázku?(přestože byl pomocí css zobrazen jako menší?)
webujem.cz/ukazka12/index.php

Tohle to dělá na mobilu:

tohle na pc:

co se s tím dá dělat? Děkuji za ochotu :)
Taps
Tencosepta:
Myslím, si že hlavní problém bude v tom, že používáš tabulkový design, a to pro responzivní zobrazení není úplně ideální. Podle mě bude problém způsoben relativním pozicováním.
Tencosepta
Profil *
Tabulkový desing - dobře dejme tomu je to věc z doby kamenné ok.. Jakože bych měl všechno pozicovat absolutně, aby to fungovalo? K čemu by existovalo relativní pozicování, kdyby s ním nešlo udělat responzivní web? :o Ne že by se mi do toho nechtělo, ale je to celkem dost práce a kdoví, jestli to potom pude(trochu o tom pochybuji). Si jsi jistý?

*jsi si :D

Nechci, aby to znělo nějak neuctivě jsem samozřejmě rád, že sis udělal čas se na to podívat... Jen si říkám, že je to zvláštní, ale to celkově ten můj problém...
Taps
Tencosepta:
Ideální by bylo se vyhnout co nejvíce pozicování. V praxi se nejčastěji používají divy, které se při responzivním zobrazení zmenšují, případně zalamují pod sebe. Správně by ještě responzivní web měl obsahovat níže uvedenou hlavičku

<meta name="viewport" content="width=device-width,initial-scale=1">
Tencosepta
Profil *
Taps:
To zní dobře jen si to moc nedokážu představit v praxi... Jak třeba v takovém případě udělám menu nebo tak nemáš nějaký příklad, kde to funguje v praxi?
Keeehi
Tencosepta:
K čemu by existovalo relativní pozicování, kdyby s ním nešlo udělat responzivní web?
K jiným věcem. Ani relativní ani absolutní pozicování se nepoužívá jako hlavní nástroj při tvorbě responzivního webu.
Tencosepta
Profil *
Dobře jsem samouk a uznávám, že jsem ve spoustě věcí mohl udělat věci zkrátka jak jsem uměl a ne jak by to bylo nejefektivnější... Mohl by mi tedy prosím někdo vysvětlit jak by měl web být poskládám z prvků tak, aby je nebylo třeba pozicovat ani relativně ani absolutně? Je to docela velká změna v mojem životě a nedokážu si to představit...
Taps
Tencosepta:
Tvá koncepce navigace (menu) je správně řešena, čili při zobrazení na PC se zobrazuje horizontálně a na mobilech pomocí jako hamburger menu (akorát na mobilu text menu je velmi malý)

Tencosepta:
Doporučuji ke studiu Převod webu na responsivní design + další články týkající se responzivního designu - Responsivní design
Tencosepta
Profil *
Jasně... jsem opravdu amatér od dětství toužící po tom někdy dokázat dělat webovky.. :)
Existuje někde třeba seznam rozlišení, abych mohl opravdu web udělat tak jak je třeba pro všechny zařízení?
Přijde mi, že někde jsem odhadl velikost písma a jinde jsem ji třeba vůbec nedefinoval... Jak děláte responzivní weby vy? Prosím jen o nějaký odrážkovitý seznam činností. Jednoduše... Je nekonečno článků o tom jak dělat responzivní weby, ale nikdo tento postup nedefinuje nebo alespoň já na něj nenarazil...

Jen poprosím nepsat na email, který je na webu zveřejněn neni můj. Můj je peta.korduliak@gmail.com . Děkuji :)
Keeehi
Tencosepta:
Existuje někde třeba seznam rozlišení, abych mohl opravdu web udělat tak jak je třeba pro všechny zařízení?
Neexistuje. Protože 1) Existuje obrovské množství zařízení s různými rozlišeními. 2) Rozlišení zařízení je ti k ničemu, jelikož to, co tě zajímá je šířka prohlížeče. A ta může být opravdu jakákoli. 2a) Ne všichni mají prohlížeč maximalizovaný 2b) I kdyby měli, tak po stranách mohou být různé lišty, widgety atp.

Tudíž testuj to pro všechna rozlišení. Jednoduše chytni kraj prohlížeče a zmenšuj ho. Jak dlouho? No to záleží na tobě. Já osobně bych končil někde u 360px. To je rozlišení, co mají dnešní mobily (fullHD na výšku a scale factor 3 => 1080/3 = 360)
pcmanik
Keeehi:
Rozumnou hranicou je 320px, ktorý ma napríklad iPhone 5, 5S, SE. No a to je dosť veľký kus koláča užívateľol, plus kopec androidových telefónov, kde užívatelia teda zariadenia zase tak často nemenia.
Keeehi
pcmanik:
Souhlasím, proto jsem tam psal okolo. Hlavně jsem chtěl ale ukázat, že i když dnešní mobilní zařízení mívají velká rozlišení, tak ta "virtuální" zase tak velká nejsou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: