Autor Zpráva
Nicodemas
Profil *
V dnešním css se moc nevyznám tak mám dotaz jestli by se dala vyřešit situace, kdy blog umožňuje nahrát (pouze) jeden obrázek, který je použitý v hlavičce. Já však potřebuju na pozadí které je pod hlavičkou natáhnout opakující se mozajku - "gradient", který vychází z poslední řady pixelů v tom obrázku hlavičky. Obrázek má rozměr např. 800x480 px, gradient by měl mít rozměr 800x1 a opakoval by se vertikálně... Existuje v dnešní době funkce, která by umožnila použít obrázek background tak, že by z něj vzala jen jednu řadu nebo naopak jeden sloupec a ten opakovala na pozadí elementu?
Tomášeek
Profil
Nicodemas:
Jak bys tu jednu řadu nebo sloupec chtěl definovat? Ne, nejde. Background se za posledních X let nezměnil, tedy v tom, co ty poptáváš a co potřebuješ.
Keeehi
Profil
Nicodemas:
A css můžeš měnit libovolně? Pak by to nemusel být problém. Úplně v nejhorším případě můžeš mít ten obrázek jako data uri. V důsledku vlastně bude nahraný v css souboru.
Nicodemas
Profil *
Nicodemas:
Nějak mi nedošlo že mohu vložit image-background: url(...); takže jsem si na blog nahrál gradient. Ale nevypadá to hezky. I když jsem ho ještě rozmazal tak to není ono. Napadlo mě že bych mohl ještě jednou překrýt ten gradient dalším semitransparentním obrázkem, aby se rozbourali kontury toho gradientu. Ale nevím jak se dá takový průhledný obrázek na pozadí udělat.


A ten obrázek co by to překrýval by měl výšku 100% přes celou stránku.
Keeehi
Profil
Nicodemas:
Těžko se radí, když nevíme, jak to vypadá. Dodej odkaz na blog a nějak to vymyslet půjde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0