Autor Zpráva
Dave
Profil
Dorý den,
chtěl bych se zeptat, jestli se standartne ma zalamovat text v tagech
<div>
a jestli ne,jakou vlasností se to dělá. Mám toitž na strance
<div>
u něho nastavený padding asi 10px a nejaké slovo občas přesáhne okraj, tak si tedka nejsem jistý.

Diky
Tin
Profil
jo. NAPROSTÁ VĚTŠINA html prvků se normálně láme (vyjma nobr, pre, xmp, table, img apod)
Timy
Profil
Dave
u něho nastavený padding asi 10px a nejaké slovo občas přesáhne okraj, tak si tedka nejsem jistý.
Mohu vidět příklad? Není to náhodou jedno dlouhé slovo (=bez mezer)? Něco jako strašněmocdlouhéslovokterésnadnikdyneskončí? Pokud ano, tak to slovo můžete rozdělit pomocí nestandardní značky <wbr> nebo pomochí entity &shy; (nefunguje v mozille).
Dave
Profil
weare4a.ic.cz - prostredni blok
PerToon
Profil
Tak vidím že se snažíš odradit většinový podíl uživatelů IE... ale nic... žádný zvláštní přečnívající slovo tam nevidím... asi nebude problém všude....
Timy
Profil
protože ve standard režimu se padding a width sčítá, takže když máš width:300px a padding-left:50px tak celkový blok má šířku 350px (respektive se celý text o 50px "posune" doprava). Ten box prostě nepřetéká, jen je širší, než má být. Když tak ještě koukni tady http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dava:
Problém bude patrně v box modelu, jak píše Timy.

Pochopil jsem správně, že stránky byly doposud optimalizované pouze pro Explorer a nyní jsou pouze pro ostatní prohlížeče? Zajímavý obrat.
Vnucovat konkrétní prohlížeč jen proto, že pro jiné neumíš odladit web, je trochu amatérské, nezdá se ti?
Timy
Profil
Ono nejjednodušší řešení asi bude přidat tam
*{-moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box;}
Tin
Profil
A co Opera?
nešlo by to upravit matrjoškou?
Dave
Profil
K Chamurappi: No amatersky to trochu je, jenom bych chtel podotknout, ze tohle je web pro me spoluzaky a chci je odradit. za 2. mam linux a zatim jsem si tam nestihl dat IE, takze nemuzu ladit a na IE pro Linux(pres emulator) se to taky nezobrazuje moc korekntne, takze prozatim to tak zustane a ten web si myslim, ze neni spatne delanej, jen IE to vzdycky spatne zobrazi, ale samozrejme - nekdy si najdu cas a odladim to.

jinak diky vsem za radu, tohle by me nenapadlo, moc dik.

Dik Dave
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0