Autor Zpráva
pandik70
Profil
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak zafixovat obrázky v pozadí bezohledu na to, kolik textu na dané stránce je.
Mám v pozadí 2 obrázky(jeden vlevo, druhý vpravo). Přes to mám article s textem.
Na každé stránce ji jiná délka textu a obrázky nejsou na stejné pozici. Když jsem dal .pozadi vlastnost height: 100%; tak se to srovná a obrázky jsou vždy na stejném místě. Ale bohužel v tomto případě text přeteče svůj rodičovský element (.pozadi).

matmasar.wz.cz/kompresory/kompresory.html
Skáče to mezi stránkami "kompresory, prodej kompresorů a opravy kompresorů"

Předem díky za odpověď.
Keeehi
Profil
background-position: left top, right top;

Pro úplnost ještě uvedu, že více pozadí u jednoho elementu funguje od IE >=9. Což je naprosto dostatečné pro nedůležitý grafický prvek.

Co je ale pro tebe hlavní - zmenši si okno prohlížeče (šířku) a koukni, jak se to celé rozpadá.
pandik70
Profil
Keeehi:
Je to skoro to co jsem potřeboval, akorát je to příliš vysoko, a když zkusím kombinaci
background-position:
left 50%, right 50%
tak se to zase na každé stránce umístí jinam. (Zřejmě kvůli tomu že každá stránka je jinak velká kvůli obsahu textu)

Jinak jestli narážíš na responzivitu tak tu teprve budu dělat.
Keeehi
Profil
pandik70:
Procenta se počítají z výšky, musíš použít nějaké jednotky, které jsou na výšce nezávislé. No a hlavně, nastav to pozadí tagu article. Respektive, nejdříve ho zruš a pak to pozadí dej divu který použiješ místo něho. No a u něj, už tam můžeš mít top protože to bude vysoko tak akorát.
pandik70
Profil
Keeehi:
Díky, funguje to.
Označuje se nějak správná odpověď?
Keeehi
Profil
pandik70:
Označuje se nějak správná odpověď?
Ne, protože to snad ani není potřeba. Většinou to bývá ta na konci ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0