Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Existuje nějaká CSS vlastnost, která prohlížeč přinutí, aby vyhlazoval text? Normálně se mi text do určité velikosti (myslím, že 16px) nevyhlazuje, ale na stránce http://krusader.sourceforge.net/ vyhlazený je!
Havel-st
Profil *
ve zdrojáku a stylopisu nic zvláštního nevidím,
spíš asi záleží na kombinaci: font, velikost textu, barva textu, barva pozadí (příp. obrázek na pozadí) ... ne se vším se prohlížeč dobře vyrovná
Leo
Profil
Me tam nic vyhlazenyho neprijde (Firefox), Leo
AMD
Profil
Půjde asi o písmo. V CSSku též nic neobvyklýho nevidím ...
DoubleThink
Profil *
Je to výhradně na nastavení browseru potažmo OS.

Já mám třeba hladké všechno (ClearType)
ronan
Profil
No, není to náhoodu spíš použitým fontem? Koukněte do CSS..
PerToon
Profil
Nevidím ani stopu vyhlazenosti...
habendorf
Profil
Odpovídám na původní otázku: neexistuje.
peta
Profil *
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/css/css1.htm
Toto jsou existujici vlastnosti.
Kdybych mel pouzit nejake vyhlazovani, pouziji nejaky IE nebo mozilla filter, v nejhorsim pripade opacitu.
Nebo pouziji obrazek s pozadim uz vyhlazene pismo.
Nebo pouziji PNG obrazek s vice transparentnimi vrstvami.

Jak bylo receno, pokud je neco vyhlazene, zalezi na druhu pisma a nastaveni systemu (linux,windows)
Treba XP ma vyhlazovani pisma primo v menu. Diky tomu se na na LCD s analogovym vstupem na vysokem rozliseni neco cist.
A pak je takova zalezitos jako TT fonty, ktere jsou psane jako vektory. Nikoli jako ty druhe, ktere jsou bitmapy a kdyz chces pismo velikosti 14,5 tak to proste nemaji, protoze nejblizsi bitmapa je kreslena pro pismo 12 nebo 16.
Miloš
Profil
peta (řečeno zcela na okraj)
PNG neumi vrstvy
peta
Profil *
Miloš ??? Pokud vim, png umi kolem 20 transparentnich vrstev. Gif umi jen 1 - 0 nebo 100%.
Miloš
Profil
peta
Když ukládám v Gimpu obrázek s vrstvami, pokud GIF, zeptá se mě, zda sloučit nebo animaci; u PNG mi nabídne pouze sloučit. V kterém programu ukládáš do PNG vrstvy?
Asi máš na mysli alfa kanál, neboli „odstíny průhlednosti“ (0-255), ale to nejsou vrstvy; vrstvy jsou něco jako průhledné fólie, které se na sebe pokládají v různém pořadí. Myslíš-li to tak, pak máš pravdu v tom, že GIF umožňuje na jedné (libovolné) barvě 1bitovou průhlednost (ano-ne).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0