Autor Zpráva
ForestCZE
Profil
Ahoj, řeším několik dní jeden problém. Mám udělané menu a snažím se do něj dát ještě jedno (drop down menu). Koukal jsem na netu a našel jsem. Rád bych ale zachoval tuto strukturu u horizontálních položek a jen tam nějak dostal ty vertikální. Aktuálně se mi to řadí za sebe. Zkoušel jsem ty položky dát jako display: block;, ale to pak rozháže i to první menu a nezačínají ty položky tam, kde mají. Zkoušel jsem i relativní pozici na celé menu a do něj div se seznamem s absolutní pozicí, ale jelikož to menu má šířku 100%, tak mi to nepomůže. Opravdu si nevím rady.
Mohl by mi s tím prosím někdo pomoct? Předem moc děkuji.

PS. CSS je moje slabá stránka - zlaté PHP.
Keeehi
Profil
Živá ukázka
Je to jen ukázka. Ty CSS selektory by to chtělo vyřešit lépe (aby první úroveň neovlivňovala druhou).
Základem celého je přesunout to submenu dovnitř <li> ke kterému patří. Submenu bude mít absolutní pozici a <li> bude mít pozici relativní, to aby se ta absolutní pozice počítala od něj.
Pak už je to jen hraní si marginy, paddingy a barvičkami pozadí.
ForestCZE
Profil
Keeehi:
To jsem přesně potřeboval. Moc díky :)
ForestCZE
Profil
Rád bych se ještě prosím zeptal, jak vyřešit hover. Dal jsem tomu odkazu Položka 2 třídu down a pak udělal v jQuery:

$("a.down").hover(function(){
$("ul ul li").css("display", "block");
}, function(){
$("ul ul li").css("display", "none");
});

No jenomže logicky když chci najet myší na ty podpoložky, tak už jsem myší pryč z té položky 2 a na ty odkazy se nikdy nedostanu. Jak to vyřešit lépe? Díky.
Tomáš123
Profil
ForestCZE:
Keeehi:
Základem celého je přesunout to submenu dovnitř <li> ke kterému patří.
Potom by to už malo fungovať.
Keeehi
Profil
ForestCZE:
Zapomeň na javascript. Celé se to dá vyřešit přidáním asi 4 řádků CSS. Upravená ukázka. Změny na řádcích 37-42.
ForestCZE
Profil
Keeehi:
Super :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0