Autor Zpráva
radekt
Profil
Ahoj,
dělám na slovníku (kód zde), který má jako podklad obrázek knihy. Chci, aby první část (hledat) a druhá část (výsledky) byly bez ohledu na různý obsah stejně vysoké, tedy každá na jedné straně knihy - to funguje.

První problém: nevím, proč se mi obrázek knihy neroztáhne na celý blok, i když v CSS to mám.

Druhý problém: overflow-x: auto; nefunguje v grid layoutu. Simuluji zde úzký displej, kdy je tabulka širší než on, což jsem chtěl řešit rolováním.

Můžete někdo poradit?
Díky

Radek Tůma
Keeehi
Profil
radekt:
nevím, proč se mi obrázek knihy neroztáhne na celý blok, i když v CSS to mám.
Ale on roztažený je. Jestli máš na mysli, že je tam trochu bílého místa, tak to máš i v obrázku. Ořízni si v editoru obrázek a bude to.

Druhý problém: overflow-x: auto; nefunguje v grid layoutu.
Grid layout přece vůbec nepotřebuješ. Vždyť stačí nastavit 50% výšku části jedna a dvě a budeš je mít stejně vysoké.

Živá ukázka
radekt
Profil
Keeehi:
Tohle mi právě na ostrém projektu, kde je daleko víc kódu, nejde na 100% - rolovat jde, ale první a druhá část nejsou stejně vysoké. Tak jsem to zkoušel přes flexbox, tam mi to také nešlo a tak jsem skončil u gridu. Tam už to mám vyřešené. Tak to musím celé projet, proč se to takhle chová.
Tomášeek
Profil
radekt:
Nebylo by lépe odkázat adresu, kde to reálně nefunguje, než adresu, kde problém nenastává?
radekt
Profil
Tomášeek:
Problém právě nastával i na ukázce - tím, jak jsem se upnul na grid a s Keehiho způsobem, který jsem zkoušel jako první cca před třemi týdny, jsem už nepočítal. Keehi mi ukázal, že izolovaně to jde, takže se mi to někde tluče, mám to zatím na lokále, projdu si to a když mi jeho způsob pořád nepůjde, dám to někam na web.
radekt
Profil
Keeehi:
A když chci, aby se v horním bloku nerolovalo žádným směrem - je tam vyhledávání a mrak štítků (u něj vím, že šířku displeje nepřesáhne). Generuje se tam např. 20 nejpopulárnějších hledaných slov. Ta slova jsou různě dlouhá a mají různou velikost fontu, tudíž má horní blok proměnlivou velikost.

A dolní blok aby svou výšku přizpůsobil hornímu bloku. A v něm chci rolovat jen horizontálně, protože tam je tabulka (ta může šířku displeje menšího zařízení přesáhnout).

To už tvým způsobem nepůjde, viz zde. Nebo se pletu?
Keeehi
Profil
radekt:
Tvůj požadavek mi nedává moc smysl. To má být ta kniha pokaždé jinak velká v závislosti na tom, kolik obsahu je v první části? To si ne, že. Takže výšku první části nemůžeš odvozovat od jejího obsahu, ale musíš si buď zadat, nebo odvodit od rodiče. V obou případech to samé můžeš udělat i s druhou částí.
radekt
Profil
Keeehi:
Přepracovávám web, který je dosud jen pro desktop, aby byl responzivní. Tam potřeba rolovat není a chci, aby to, pokud možno, tak bylo i na mobilu, prostě co nejvíce jednotné ovládání. Proto ta snaha rolování co nejvíc omezit. V gridu to nakonec udělat šlo. Apropos, už dlouho nebyl sraz (nebo jsem to prokoučoval), nechystá se něco?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0