Autor Zpráva
arnošt
Profil *
dobrý den chtěl jsem se zeptat,
nakreslil jsme si šablonu(následně roztříhal na elementy) a teď na ní chci pozicovat dané elementy.
ztížené to je tím že chci mít nastaveno <body style="text-align:center"><div>elemetny</div><body>.
tím mi připadá na mysli jedině relativní pozicování, protože absolutní nelze použít, ale když uživatel má nastavené větší písmo či se jeden obrázek nezobrazí už je to celé rozházené.
dik za rady
Leo
Profil
A co se bez pozicovani (kdyz se vam to slovo libi) obejit uplne a pouzit stary float a clear? Leo
PerToon
Profil
Vycentrovaný design se dá stejně dobře udělat pomocí floatování jak říká Leo. Hlavnímu elementu potom nadefinujete takový okraj, aby byl vycentrovaný a máte to.
arnošt
Profil *
to jsem taky myslel ale to neni na px přesné a já bych to potřeboval přesně nebo se mílím? Pozicování bych nejradši úplně vypustil.
Leo
Profil
Co tam mate tak zasadniho ze to potrebujete na pixel? I s floatem se da dosahnout presnosti na pixel, Leo
zis
Profil *
no chtěl bych to poslkádat spátky na tu šablonu a jestli by to nebylo na pixel tak by bylo vidět že to nesedí ale ten float a clear vyzkoušim děkuju
Leo
Profil
To jako mate obrazek rozrezany na kusy? I tak se k sobe daji seskladat. Leo
arnošt
Profil *
no v podstatě ano nakreslil sem si ššablonu kterou sem si dal na pozadí webu, a teď na ní umisťuji dané elementy tak aby to sedělo kde sem si nakresli že bude tlačítko tak tam chci dát tlačítko atd..
habendorf
Profil
arnošt: tak to je dobrá cesta do pekel
Leo
Profil
To jste si pekne zkomplikoval zivot :-) ale nejak se svatky travit musi. Leo
zis
Profil *
hehe jak jinak bych to měl dělat, mě příde když si to celý nakreslim že to vypadá dobře. Ale jak je vidět mám špatnou taktiku, jak bych měl teda začít, jenom vkládat obrázky? nebo proč je to tak špatné
ronan
Profil
zis: Začni rovnou CSS layoutem, ne? Nakresli si třeba na papír základní rozvržení stránky a začni rovnou s psaním CSS do externího souboru. Tak to alespoň dělám já. Jinak dělat to tak, jak popisuješ, je špatné už jen z toho důvodu, že pak musíš mít na stránce dost obrázků a takový počet jich tam rozhodně nemá co dělat, za prvé kvůli dlouhému načítání a navíc může mít někdo obrázky úplně vyplé. Co se dá udělat bez obrázků, udělej to tak:)
zis
Profil *
ale jo já to tak v podstatě dělám akorát fonty v prohlížeči vypadaj hůř než třeba ve photoshopu tak je lepší udělat jpg
Leo
Profil
"ale jo já to tak v podstatě dělám akorát fonty v prohlížeči vypadaj hůř než třeba ve photoshopu tak je lepší udělat jpg"

zrejme mluvite o menu - casem zjistite, ze je mnohem jednodussi udelat i tam texty jako texty. Neni nic otravnejsiho nez kdyz si zakaznik vzpomene, ze chce menu predelat a vy po roce tezko zjistujete jaky to byl font, jake nastaveni grafickeho programu, a pak ze ten font uz nemate, musite predelavat grafiku, atd. Leo
ronan
Profil
Leo: Přesně tak, navíc mám pocit, že neměl na mysli jen menu. Mimochodem, nedávno jsem řešil podobný problém - "zdědil" jsem administraci stránek po nějakém webmasterovi, který udělal obrázkové menu. Samozřejmě, že to bylo celé v JPG a nikde nebyly "upravovatelné" originály například v PSD, což byl průser.

zis: Už jsem napsal, proč je výhoda minimum obrázků, ale dělej to, jak chceš. Jak řekl Leo, časem přijdeš na to, proč je to blbost, sám.
zis
Profil *
jojo máte pravdu teď dělám stránky úplně jinak s největším využití css a javy a to je jiný kafe
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0