Autor Zpráva
T-fon
Profil
Ahoj. Chci mít pozadí jednoho prvku dynamicky tvořené obrázkem. Vim jak to udělat pomocí inline stylu nebo stylu v head. Ale není nějaká možnost to udělat pomocí CSS preprocesoru? Já se s nimi zatím seznamuju a řešení jsem nenašel. Jednotlivé stránky se generují dynamicky, takže jsem uvažoval, že obrázek by se jmenoval dle ID (obrazek01.jpg), podobně vy se vygenerovala CSS třída (class="class01"). Stránek nevím kolik bude, čili cyklem by to asi nešlo. Existuje v Sass nějaký zápis jako .class . $var {background-image: url('images/obrazek' . $var . '.jpg}?
Keeehi
Profil
T-fon:
Ono jde o to, že všechny preprocesory to nakonec kompilují do CSS. Takže ty proměnné by muselo umět samotné CSS.

Asi by měl jít použít data atribut, ale nejjednodušší to bude udělat online stylem. Nebo těch tříd vygenerovat o řád více než budeš potřebovat no a kdyby to ve vzdálené budoucnosti nestačilo, tak se prostě přidá.
Kcko
Profil
T-fon:
Ano lze, říká se tomu interpolace. Ale pokud nevíš, kolik bude stránek tak Ti Sass nepomůže.
Resp. umí si načíst JSON soubor do kterého by sis uložil proměnnou, kolik je stránek, a pak dle toho v cyklu cosi vygeneroval, nicméně bys ten build musel pustit ručně nebo po nějaké akci když se přidá stránka a to už je zbytečně složité řešení.

Určitě to jde vymyslet lépe. Proč to musí být třída? Proč ne inline styl, když to dopředu nevíš tak je to IMHO normální řešení.
Taky generuji URL nějakých dynamicky přidaných (přes PHP) sliderů přes inline styl.
T-fon
Profil
OK, díky, zbytečně si komplikuju život :). Udělám to inline stylem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0