Autor Zpráva
XolyCZ
Profil
Ahoj, potřebuju poradit s absolutním pozicováním. Mám nějaké prvky na stránce absolutně posunuté úplně doleva a ty přesahují přes stránku, ale nic s ní nědělají. To samé mám i na pravé straně, ale tam už to "teče" ze stránky ven. Napadá mě, že to může být tím, že prohlížeč stránky obecně rozšiřují doprava, když je to nutné. Neví někdo co s tím? Odkaz na stránky je zde: www.forthewin.cz/test/index.php. Momentálně tam chybí ty "odrážky" jak na levé straně, ale efekt to děla pořád stejny. Jinak na mobilu se to překrývá, tam jsem to ještě neupravoval.

Díky moc :)
Tomášeek
Profil
XolyCZ:
Zpravidla se dělá nějaký obalový prvek se 100% šířkou a overflow: hidden. Uvnitř něj je pak tento pozicovaný element--
RastyAmateur
Profil
XolyCZ:
.obalu přidej relativní pozici

Tomášeek:
To on tam má, právě ten .obal. Čekal jsem, že by to mohlo stačit, ale funguje to až při přidání relativní pozice...
XolyCZ
Profil
Tomášeek:
No já ty stránky píšu nové, protože na tom nejsou úplně dobře. Kdyby ses na ten kód podíval teď, kam bys ten overflow: hidden dal? Já tam totiž jeden obal mám, ten obaluje úplně celé stránky a právě 100% šířku a overflow nastevený má.


RastyAmateur:
Jo už to funguje, super, díky :)
Tomášeek
Profil
RastyAmateur:
Odkazu jsem si nevšiml.

Pokud .obal nema relativní pozici, roztahuje se body (nebo jiny rodič s pozici mimo static). Overlow .obal pak nema na nic vliv, s tím pozicovanym elementem nema bus společného.
XolyCZ
Profil
Super, díky za vysvětlení :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0