Autor Zpráva
Lakec
Profil *
Chci přejít na HTTPS, ale obrázky mě to načítá jako http. Nadefinováno v html to mám takto <img src="img/obrazek.png" alt="">
Kde je prosím problém? Co je nutné změnit? Děkuji za radu
Kajman
Profil
Při takovýchto relativních adresách by se měl protokol zachovat. Tedy při příchodu na stránku s https protokolem by se měly stáhnout i obrázky přes https, pokud jsou zapsané, jak uvádíte.
Lakec
Profil *
Kajman:
Bohužel na consoli to hlásí: Načítání smíšeného (nezabezpečeného) zobrazovaného obsahu na zabezpečené stránce „......atd...
Keeehi
Profil
Lakec:
No zřejmě ne všechny obrázky máš zapsané jako <img src="img/obrazek.png" alt="">. Podle hlášky na to koukáš ve Firefoxu. V tom atd máš vypsáno který soubor dělá problémy, tak můžeš jeho jméno vyhledat ve zdrojovém kódu a podívat se, jaká adresa tam je ve skutečnosti zapsaná.
Pokud se na to podíváš v chromu, tak v záložce síť máš vypsané všechny položky, ve sloupci status si najdeš mixed-content (nemám českou verzi, asi tam bude něco jako smíšený obsah). To jsou ty problémové položky. Ve sloupci Initiator (asi zdroj nebo původ) je uveden původce tohoto požadavku. Je to odkaz a když na něj klikneš, tak ti zobrazí přesné místo v kódu, které ten požadavek vytvořilo. Tam velmi pravděpodobně najdeš celou URL včetně http protokolu.
Lakec
Profil *
Keeehi:
Díky za tip, budu pátrat a případně opravovat...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0