Autor Zpráva
liborse
Profil
Dobrý den,

jako vždy se omlouvám za trapný dotaz :-) ale hledal jsem hodně dlouho a asi hledat neumím či to nejde (to slovo ale nemám rád) - aktuálně řeším problém, kdy mají uživatelé možnost volit si vzhled seznamů v tinymce. Jelikož web má nějakou podobu, standardní odrážky jsou dělané tak, že se místo "puntíků" zobrazí background-image, který má navíc tu výhodu, že jej přesně napozicuji a prohlížeče si nevymýšlejí, kam to podle své nálady umístí. Problém je, že když uživatel zvolí třeba čtverce, tak se tam vykreslí systémový čtverec. Já bych chtěl, abych mohl definovat vzhled toho čtverce, a čehokoliv jiného, uvedu příklad, kdy nastává problém (ano, inline styl není ideální, ale tak ten editor funguje a nemohu po uživatelích chtít, aby používali třídy, absolutně netuší):

<ul style="list-style-type: circle;">
<li>Položka</li>
<li>položka</li>
</ul>

Ten "list-style-type: circle;" samozřejmě přebije ten obrázek. V html 4 bych to určil atributem a ten nastyloval, ale to je nevalidní a to já nechci. Navíc bych musel přiohýbat tinymce a už tak tam mám dost úprav v konfiguraci.

Když to shrnu, tak je dotaz vlastně jednoduchý, mohu použít vlastní styl pro "li" tagy, pokud má jejich ul inline styl? Lze to dělat nějakým selektorem?

Díky moc, trochu se cítím jako amatér, ale fakt se mi to nepovedlo najít. Aktuálně to řeším tak, že prostě je jen jeden seznam, ale uživatelé chtějí vše a nejede přes to vlak.

EDIT:

Je toto velká .. nechutnost?

ul[style^="list-style-type"] {
    ....
}

a pak si to dostylovat pomocí vnořených prvků?
Tomášeek
Profil
liborse:
Stylují se LI, nikoliv seznamy.

jsfiddle.net/32ktfe5w/2
liborse
Profil
Jasně, to já takto napsal pro zjednodušení. Já pracuji i se seznamy, měním u nich jejich vlastnosti globálně, a pak jednotlivé li. CSS3 je skvělé v tomto ohledu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0