Autor Zpráva
xsigik
Profil *
Nevedel byste nekdo jak spravne zapsat (nejlip bez toho aby se to davalo cele do <a></a>) to, aby pri najeti mysi na DIV (nadpisy clanku) zmenil svoje pozadi atd... zatim to mam dane cele v <a></a>, funguje to tak v Opere a FF tak se muzete podivat jak to ma vypadat, v IE to nefunguje. http://igor.kissproton.cz/www/kmm2/ Diky za rady
Wan-To
Profil *
Nějak ti blbne titulek stránky... Zobrazuje se mi tam 'Kmm | ?v??iky'.
habendorf
Profil
<div onmouseover="this.style.background='#aaa';" onmouseout="this.style.background='#bbb';">text</div>
xsigik
Profil *
Wan-To: na to prd, je to rozdelany... to Lorem Ipsum tam taky nebude porad :)
habendorf: dik, jestli si koukal na ten odkaz, tak tam se meni vic veci (okraj, pozadi, dalsi okraj), takze by to bylo nejlepsi pres to hover, kdyz najedu na ten div, tak aby zmena probehla ve vsech divech atd
Wan-To
Profil *
xsigik
No ono to u toho titulku vypadá jako nějaký problém s kováním UTF-8, které tam máš.
habendorf
Profil
xsigik: jestli si koukal na ten odkaz, tak tam se meni vic veci (okraj, pozadi, dalsi okraj),

1) koukal ale nevidím vůbec nic, co by se měnilo (update: aha, ve FF to něco dělá)
2) ty další vlastnosti jsem předpokládal že už si připíšeš sám (okraje atd.)


kdyz najedu na ten div, tak aby zmena probehla ve vsech divech atd
A k čemu to bude dobré?
ronan
Profil
Nedalo by se to udělat nějak jen přes CSS?
PerToon
Profil
A co takový ten hover.htc?
habendorf
Profil
Nedalo by se to udělat nějak jen přes CSS?
Dalo, ale ne pro IE.

A co takový ten hover.htc?
To je možnost, ale už to není css.
PerToon
Profil
Ale furt je to spolehlivější než ostatní řešení a jak sám říkáš, v CSS to nejde pro všechny.
ronan
Profil
hover.htc ? Co to?

Mimochodem, už se těším na nový IE. Ne že bych se ho chystal používat, ale aspoň nás už snad nebudou tolik omezovat věci jako že IE nepodporuje to a to a proto se to musí řešit JS.
habendorf
Profil
PerToon: Ale furt je to spolehlivější než ostatní řešení

Ale .htc je jen maskovaný JS, ne?
PerToon
Profil
habendorf - Já pořádně nevím... Myslel sem že je to něco jinýho, ale asi to bude JavaScript. Ale pak nevím proč by nemohl být hover.js... No nic, tak tohle řešení by asi taky neuspělo.
habendorf
Profil
Ale jo, uspělo, .htc by fungovalo. Já ho jen prostě nemám rád :o)
xsigik
Profil *
tak sem to zprovoznil, http://igor.kissproton.cz/www/kmm2/ ale v IE to jeste nejde, tim hover.htc se mi to delat nechce, ale napadlo me pomoci javascriptu, po najeti na div (onmouseover) tak aby se zmenil nazev class nebo id, bohuzel nevim jak na to. Melo by to vypadat asi takhle: standartne class="item", po onmouseover class="item_po_najeti"
habendorf
Profil
onmouseover="this.className='item_po_najeti';"
xsigik
Profil *
supr ted to jde i v IE, ALE je tu takova mala drobnost kod mam takhle:
<div onmouseover="this.className='item_hover';" onmouseout="this.className='item';">
item_hover = jak to ma vypadat po prejeti mysi
item = jak to ma vypadat standartne
no a kdyz reloaduju stranku tak se to nacte ty divy bez stylu, po prejeti se zmeni tak jak maj bejt pri prejeti a pak uz se to standartni zobrazuje spravne... takze jde o to ze hned na zacatku to nema zadnej styl, az po najeti (muzete vyzkouset na predchozim odkazu)
habendorf
Profil
xsigik: no to je jasný, tu třídu tam musíš zadat :o)

<div class="item" onmouseover="this.className='item_hover';" onmouseout="this.className='item';">obsah</div>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0